Arkadiusz Jakubik to znany i ceniony aktor polskiej kinematografii. Nie raz grał juz w filmach o trudnej tematyce społecznej, na przykład w filmie opartym na historii mordercy z Bytomia, który dopuścił się zabójstwa 5 kobiet. Ostatnio aktor zagrał również w głośnym filmie Wojtka Smarzowskiego, a po jego premierze zdobył się na szokujące wyznanie. 

Arkadiusz Jakubik po tym, jak przyjął rolę w filmie „Kler”, znalazł w sobie odwagę na ujawnienie pewnej nieprzyjemnej historii sprzed 25 lat. Film traktujący między innymi o pedofilii wśród księży sprawił, że aktor postanowił przerwać milczenie.

Arkadiusz Jakubik zadedykował rolę koledze

Aktor podczas jednej z konferencji prasowych zadedykował swoją rolę w filmie koledze. O co chodzi? Okazuje się, że jego kolega jako ministrant doznał krzywdy, jaką jest molestowanie przez księdza. Cała historia miała miejsce w parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, a kapłan odpowiedzialny za ten czyn nigdy nie został ukarany.

Sprawą zainteresowała się kuria diecezjalna w Opolu, która w trybie natychmiastowym postanowiła bliżej przyjrzeć się opowiedzianej przez aktora historii. Ksiądz Sylwester Pruski, który w diecezji opolskiej pełni funkcję delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży, poinformował iż kuria za pośrednictwem Arkadiusza Jakubika skontaktowała się już z rodziną poszkodowanego mężczyzny.

Zawiadomiona została prokuratura, następny będzie Watykan

Ksiądz Sylwester Pruski poinformował również, że po rozmowach przeprowadzonych z rodziną ofiary, kuria postanowiła poinformować o wszystkim organy ścigania. Prokuratura otrzymała już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]

To jednak nie koniec sprawy. Powiadomienie o całym zajściu otrzyma również Kongregacja Nauki Wiary w Watykanie. Jeżeli podejrzenia okażą się być prawdziwe, duchowny zostanie odsunięty od posługi kapłańskiej bez względu na to, jakie efekty przyniesie śledztwo prokuratury. W tej chwili ksiądz dalej sprawuje swoją funkcję, został jedynie przeniesiony do innej parafii w województwie opolskim.

Czy kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego okaże się być społecznym bodźcem do ujawniania kolejnych prawd na temat ciemnej strony Kościoła?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Napad na Arkadiusza Milika! Bandyci wycelowali mu pistolet w głowę
  2. Zbierali pieniądze na leczenie sparaliżowanego Tomasza Golloba. Przejął je… komornik
  3. Meghan Markle zrobiła to po raz pierwszy w historii. W Wielkiej Brytanii aż huczy

"Kler" już w kinach. Internauci ostro komentują premierę filmu [MEMY]