Arka Noego - zespół
youtube.com KręciołaTV
Monika Majko - 29 Listopada 2020

Arkę Noego znał prawie każdy Polak. Po latach prawda o zespole wyszła na jaw, fani zaniemówili

Arka Noego to jeden z najpopularniejszych zespołów dla dzieci w Polsce. Grupa wykonywała piosenki o tematyce religijnej i szybko zyskała ogromną sympatię zarówno wśród najmłodszych słuchaczy, jak i ich rodziców. Po latach założyciel zespołu wyznał całą prawdę o śpiewających w grupie dzieciach.

Arka Noego składała się zarówno z dorosłych muzyków, jak i dzieci. Jak twierdzi jeden z założycieli grupy, Robert Friedrich, przez grupę przewinęło się około 100 nieletnich wokalistów. Wśród nich były również jego dzieci, które, jak wyjawił muzyk, nigdy nie chodziły na lekcje religii.

Arka Noego sprzedała ponad 7 milionów płyt

Robert "Litza" Friedrich to muzyk, który w swojej karierze występował w wielu zespołach. Gitarzysta i wokalista był członkiem m.in. zespołu Acid Drinkers, Turbo, Flapjack oraz Luxtorpeda, którą założył w 2010 roku. Muzyk przez wiele lat współtworzył również religijny zespół dla dzieci, który w Polsce osiągnął ogromną popularność.

- Żaden zespół, w którym grałem nie sięga nawet do pięt Arce Noego - powiedział Robert Friedrich w rozmowie z Galą.

Arka Noego nieoficjalnie powstała w 1999 roku, kiedy poszukiwano zespołu, który miałby zaśpiewać podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Grupa wykonywała piosenki o tematyce religijnej, śpiewane przez dzieci w formie spontanicznych i naturalnych występów. 

Ujawnili całą prawdę o skutkach ubocznych szczepionki na koronawirusa. Fantastyczne informacje dla seniorówUjawnili całą prawdę o skutkach ubocznych szczepionki na koronawirusa. Fantastyczne informacje dla seniorówCzytaj dalej

Zespół nieoczekiwanie odniósł ogromny sukces, grupa sprzedała ponad 7 milionów płyt, a teksty jej piosenek zostały przetłumaczone na kilka języków w tym m.in niemiecki i angielski.

Założyciel Arki Noego ujawnił zaskakującą prawdę o grupie

Wśród dzieci śpiewających w zespole znalazły się również pociechy Roberta Friedricha, który nigdy nie ukrywał swojej religijności i głębokiej wiary w Boga. Jednocześnie jednak muzyk deklaruje, że jest antyklerykałem, W związku z tym, żadne z jego siedmiorga dzieci nie uczęszczało na lekcję religii.

- Moje dzieci nie chodziły na religię w szkole, sprawy wiary wolałem dzieciom przekazywać sam, bazując na moim doświadczeniu, a nie wyuczonej teologii - ujawnił muzyk.

Robert Friedrich od dawna przekonuje, że wiara nie przeszkadza mu w graniu muzyki rockowej. Jak zapewnia gwiazdor, jego relacja z Bogiem jest silna i nie widzi on  żadnych pokus ani przeszkód w sposobie życia, który wybrał.

- Sam jestem antyklerykałem i bycie w zespole nie miało wpływu na moje relacje z Chrystusem - dodał Robert Friedrich.

Arka Noego idealnie wkomponowała się w lukę w polskiej branży muzycznej, a na muzyce zespołu wychowywały się całe pokolenia młodych Polaków. Grupa odbyła nawet kilka zagranicznych tournée, w tym do USA i Kanady, a także wystąpiła na scenie Przystanku Woodstock. 

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News