Arka ma nowego trenera
YouTube - BRUk_BET TERMALICA TV
Piotr Bernaciak - 12 Kwietnia 2019

Arka ma nowego trenera. Jacek Zieliński trenerem gdynian

Arka Gdynia poinformowała, że zatrudniony został nowy trener. Dziś ujawniono, że do końca sezonu drużynę poprowadzi Jacek Zieliński, jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w polskiej lidze. Szkoleniowca czeka bardzo trudne zadanie.

Arka Gdynia przez dłuższy czas nie potrafiła znaleźć sobie nowego trenera. Kilkanaście dni temu poinformowano, że współpraca ze Zbigniewem Smółką została zakończona za porozumieniem stron. Długo nie wiedzieliśmy, komu zostanie powierzona misja uratowania gdynian przed spadkiem z Lotto Ekstraklasy, jednak ostatecznie wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.

Klub z Trójmiasta poinformował w mediach społecznościowych, że nowym szkoleniowcem gdynian został Jacek Zieliński. Doświadczony szkoleniowiec pozostawał bez zatrudnienia po zwolnieniu z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W Gdyni pozostanie przynajmniej do końca tego sezonu, bowiem tyle trwa jego umowa. Istnieje jednak szansa przedłużenia jej o kolejne miesiące, jednak potrzebne będzie spełnienie kilku warunków.

Skąd pochodzi Piotr Żyła? Życie prywatne najzabawniejszego skoczka w PolsceSkąd pochodzi Piotr Żyła? Życie prywatne najzabawniejszego skoczka w PolsceCzytaj dalej

Arka Gdynia ma nowego trenera

Już kilka dni temu pojawiały się spekulacje na temat tego, kto może zostać nowym trenerem zespołu z Trójmiasta. Arka Gdynia kilkanaście dni temu informowała o rozstaniu ze Zbigniewem Smółką, który prowadził zespół od początku sezonu. Prezes klubu Dominik Midak chwalił się, że zapewnił trenerowi wiele lat spokojnej pracy w Arce, jednak wyniki osiągane przez zespół brutalnie weryfikowały jego plany.

Po zaledwie kilku miesiącach pracy Smółki w Gdyni podjęto decyzję o zwolnieniu. Od dnia derbowego spotkania z Lechią Gdańsk (0:0) zespół pozostawał bez pierwszego trenera, a w kolejnym ligowym meczu z Pogonią Szczecin (3:3) drużynę poprowadził asystent trenera Grzegorz Witt. Od kolejnego spotkania funkcję pierwszego szkoleniowca obejmie Jacek Zieliński.

Arka Gdynia zatrudniła Jacka Zielińskiego

Doświadczony trener pozostawał bez pracy od zwolnienia z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na początku obecnego sezonu. Przed laty sprawdzał się w roli trenera Lecha Poznań i Cracovii, oba te kluby prowadził w europejskich pucharach. W ubiegłym sezonie nie udało mu się utrzymać Termaliki w Lotto Ekstraklasie, dziś dostał identyczne zadanie w roli trenera Arki.

Niektórzy mówią, że będzie ono jeszcze trudniejsze. Trener dysponuje znacznie silniejszym zespołem niż ten, który prowadził przed rokiem, jednak będzie musiał wyciągnąć go z bardzo poważnego kryzysu, w jakim drużyna znajduje się od kilku miesięcy.

żródło: Arka Gdynia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News