Saleh, A, Hamza C., Mahood B. i Abd Arahman A. K. to czwórka mężczyzn pochodzących z Syrii, którzy chcieli dokonać zamachu terrorystycznego w niemieckim mieście Dusseldorf. I może udałoby im się, gdyby pierwszy z nich, Saleh, nie zmienił zdania.

Saleh sam zgłosił się na policję w lutym tego roku. Między innymi dzięki przekazanym przez niego informacjom ustalono, że pozostała trójka w 2014 roku dołączyła do Państwa Islamskiego. ISIS pomagało im finansowo oraz przekazując instrukcje zamachu.

Plan był prosty. Dwóch zamachowców miało wysadzić się na Heinrich-Heine-Alleejednej z głównych ulic Dusseldorfu. Zadaniem pozostałej dwójki było zabicie jak najwięcej ludzi. Do tego celu miały im posłużyć karabiny i materiały wybuchowe. Za przygotowanie wybuchających kamizelek odpowiedzialny był Abd Arahman A. K, który mieszkał w Niemczech od października 2014. Do zamachu na szczęście nie doszło – policja aresztowała mężczyzn w trzech różnych miejscach kraju.

Według niemieckiego ministra Thomasa de Maiziere, liczba potencjalnych terrorystów w kraju jest przerażająco wysoka, a szansa zamachu „większa niż kiedykolwiek wcześniej”. Szacuje się, że około 760 mieszkańców Niemiec to członkowie organizacji terrorystycznych.

źródło: rt

...

Zobacz również