Arcybiskup Marek Jędraszewski nie unikał polityki podczas kazania w Łodzi na mszy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Stwierdził między innymi, że do Polski przybywa „lewacka zaraza”, 

To nie jedyne kontrowersyjne słowa, które padły podczas kazania na mszy w Łodzi. Według duchownego, Powstanie pozostawiło dzisiejszym pokoleniom zobowiązanie moralne, które „lekceważą” między innymi takie zachowania jak wizyta prezydenta Komorowskiego w Berlinie, podczas której oddał hołd naziście Klausowi von Stauffenbergowi. Niemcowi, który choć próbował zabić Hitlera, traktował Polaków jak podludzi.

Arcybiskup Jędraszewski odniósł się również do ostatnich zmian w prawie, które wzbudziły światopoglądowe spory. Chodzi o konwencję antyprzemocową, ustawę o uzgodnieniu płci oraz ustawę o in vitro.

– Tak zwana konwencja antyprzemocowa i ustawa o in vitro oraz przyjęta przez Sejm ustawa „o uzgodnieniu płci” mogą być uznane jako zdrada wobec tych wartości moralnych, dla których Powstanie w ogóle wybuchło – mówił arcybiskup podczas kazania.

Arcybiskup odniósł się również do nauk Jana Pawła II i nazwał wcześniej wymienione ustawy „jednym wielkim kłamstwem o człowieku”. Według duchownego, odrzucono klasyczną prawdę na rzecz „skrajnych, lewackich ideologii”.

– Obecnie przychodzi do nas lewacka zaraza – dodał.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również