Abp Jędraszewski atakuje LGBT. Twierdzi, że u księży grzechu jest... mało

Abp Jędraszewski atakuje LGBT. Twierdzi, że u księży grzechu jest... mało Źródło: flickr.com/Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Arcybiskup Jędraszewski wypowiedział się na temat środowiska LGBT. W swoim przemówieniu zaznaczył również, że grzechy duchownych to tylko nieliczne przypadki.

Arcybiskup Jędraszewski wygłosił homilię z okazji Święta Miłosierdzia Bożego. Uroczysta msza święta odbyła się w Krakowie. Metropolita nie mówił wyłącznie o miłosierdziu, lecz skoncentrował się przede wszystkim na krytyce środowiska LGBT i gender. Jego uwadze nie umknął również kryzys w polskim szkolnictwie.

Zdaniem arcybiskupa, szkolnictwo przechodzi poważne załamanie wartości. Jego zdaniem wszystkiemu winna są ciągłe próby wprowadzania do polskich szkół ideologii gender.

- Próby wprowadzania do polskich szkół ideologii gender i wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, nieuchronnie skutkowałyby deprawacją dzieci już w wieku przedszkolnym i pozbawienia ich niewinności i radosnego dzieciństwa - stwierdził arcybiskup Jędraszewski w swojej homilii. 

Arcybiskup skrytykował LGBT i bronił księży

Arcybiskup Jędraszewski skrytykował również kartę LGBT. To nie pierwsza krytyczna wypowiedź metropolity krakowskiego na ten temat. Jego słowa, często wypowiadane podczas zgromadzeń religijnych, wzbudzały niejednokrotnie kontrowersje. Tym razem nie było inaczej. Duchowny poszedł o krok dalej. 

Krytyka systemu szkolnictwa i ideologii gender była połączona z obroną polskich księży. Arcybiskup wyraźnie stanął po stronie duchownych. Mimo opublikowanego niedawno raportu na temat przypadków pedofilii w polskim Kościele, twierdził, że grzechy księży to odosobnione przypadki. Można było odnieść wrażenie, że - mimo szerzącego się zła - Kościół nadal jest instytucją, w której dominuje dobro.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Grzechy księży to rzadkość. Tak uważa krakowski metropolita

Krakowski metropolita stanął w obronie duchownych. Jego zdaniem zło w Kościele to nieliczne przypadki i nie powinno się przez ich pryzmat oceniać całego środowiska:

- Nie należy przenosić win i grzechów nielicznych osób duchownych na wszystkich kapłanów. Taka postawa byłaby jawną niesprawiedliwością i krzywdą - mówił arcybiskup Jędraszewski w swojej homilii. 

Hierarcha nie wspomniał ani słowem o ofiarach przestępstw popełnianych przez księży. Media od razu zarzuciły mu, że po raz kolejny skupił się wyłącznie na krzywdzie Kościoła i twierdził, że grzechy księży nie są częstym zjawiskiem. 

Należy się spodziewać, że słowa arcybiskupa znów wywołają kontrowersje podobnie, jak to było w przypadku jego wypowiedzi tuż po publikacji raportu o pedofilii. Wtedy metropolita również mówił o konieczności przebaczenia sprawcom, a zapomniał o ofiarach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To OBRZYDLIWE! Córka ukrytą kamerą nagrała, co opiekunka wyprawia z jej chorą matką. Tego aż nie da się oglądać! Nóż się otwiera w kieszeni!
  2. Cała prawda o karierze Roksany Węgiel. To, co powiedziała zwali was z nóg. Fani są w szoku!
  3. Brytyjskie tabloidy właśnie podały, że Meghan Markle urodzi już za kilka godzin!
  4. TVN podał przerażającą informację. Gigantyczny wzrost zachorowań na odrę, mowa o "stanie zagrożenia"
  5. Martyna Wojciechowska jest w drugiej ciąży?! "Plan jest coraz bliższy realizacji"
  6. IMGW pilnie ostrzega 10 województw! Jeśli jesteś na liście, lepiej nie wychodź z domu

 

źródło: Na Temat

 

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News