Kuria Abp. Gądeckiego nie chce przekazać śledczym akt księdza podejrzanego o pedofilię. "Tajemnica zawodowa"

Kuria Abp. Gądeckiego nie chce przekazać śledczym akt księdza podejrzanego o pedofilię. "Tajemnica zawodowa" Źródło: screen youtube.com/Salve TV

Arcybiskup Gądecki po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" zapowiadał surowsze traktowanie winnych czynów pedofilskich oraz przepraszał wszystkie ofiary. Niestety jego działania mówią coś zupełnie innego.

Arcybiskup Gądecki i jego wypowiedz po premierze filmu braci Sekielskich, stały się tematem wielu dyskusji dotyczących problemu pedofilii w Kościele, jak i procederu ukrywania księży oskarżonych o tego typu przestępstwa. Hierarcha jednocześnie zapewniał, że skończył się czas pobłażliwego traktowania winnych czynów pedofilskich, a sam nadal odmawia udostępnienia prokuraturze akt księdza, wobec którego postępowanie właśnie się toczy.

Arcybiskup Gądecki nie chce współpracować z prokuraturą

Sprawa wikariusza z Chodzieży i ma już dwa lata. Co prawda, początkowo została umorzona, ponieważ policja stwierdziła, że pomiędzy księdzem i ministrantem do niczego nie doszło. Jednak po latach sprawa znowu ruszyła, ale niestety, ponieważ Arcybiskup nie chce współpracować z organami ścigania powołując się na "tajemnicę zawodową".

Były ministrant, który teraz jest już dorosłym mężczyzną, utrzymuje, że wikariusz wpędził go w alkoholizm oraz molestował seksualnie, co miało mu pomóc w trudnej sytuacji w domu rodzinnym. Warto wspomnieć, że chłopiec wtedy nie miał skończonego nawet 15 roku życia. Co więcej, wikariusz miał nawet przyznać się, ale ostatecznie wszystko odwołał podczas przesłuchania w prokuraturze.

Teraz kiedy całe śledztwo zostało wznowione, wrocławska kuria nie chce wydać akt wikariusza prokuraturze, powołując się na tajemnicę zawodową, mimo że w grudniu ubiegłego roku prokurator zwolnił arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i innych podległych mu duchownych z obowiązku zachowania tajemnicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nic to jednak nie dało i kuria na czele z Gądeckim wciąż odmawia wydania akt. Wielu internautów nie kryje swojego oburzenia wywołanego zachowaniem arcybiskupa, który jeszcze nie tak dawno obiecał, że winni pedofilii w Kościele nie będą więcej ukrywani.

 - Nooo... i to tyle na temat ujawniania zboków wśród plebanów.... Oni się nie zmienią, nie na co liczyć, będą mataczyć i łgać do końca świata i jeden dzień dłużej... Nic im czarnym synom nie można wierzyć.... Tfuuu... - pisze jeden z internautów.

 - A później ględzą o nieuprawnionym atakowaniu Kościoła. Wariant chilijski to konieczność, potem zniesienie
konkordatu, nauki religii w szkołach, przywilejów gospodarczych i wtedy możemy porozmawiać o przyszłości tej instytucji w Polsce - czytamy kolejną oburzoną opinię.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Natalia Kukulska po latach zdradziła coś niesamowitego o Zbigniewie Wodeckim. Aż trudno w to uwierzyć
  2. Dramat Poli Raksy. Legendarna aktorka w bardzo GORZKICH słowach podsumowała swoją karierę. Będziecie płakać
  3. Bachleda-Curuś wystąpiła w serialu bez ubrań. Gorące zdjęcia rozgrzeją was do czerwoności (FOTO)
  4. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  5. W najbliższych miesiącach Polacy powinni szczególnie uważać na swoje dzieci. TVP informuje o porażającej śmierci 13-latka
  6. RCB wysyła Polakom SMSy z pilnym ostrzeżeniem. Wg TVN sytuacja już dawno nie była aż tak poważna

źródło: Na Temat

Następny artykuł