Arcybiskup Głódź straci stanowisko?
YouTube/Poland News
- 30 Października 2019

Los abp. Głodzia jest przesądzony? "W ciągu kilku miesięcy przestanie być metropolitą gdańskim"

Arcybiskup Głódź, oskarżany przez kapłanów o mobbing w szokującym odcinku programu "Kropka nad i", to w ostatnim czasie nagłośniejsza postać polskiego Kościoła. Znany katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski, utrzymuje, że "rządy terroru" arcybiskupa już wkrótce będą musiały się zakończyć.

Arcybiskup Głódź trafił w światła reflektorów po tym, jak w telewizji ukazał się skandaliczny materiał ujawniający kulisy jego funkcjonowania jako metropolity gdańskiego. Duchowny miał rzekomo poniżać oraz psychicznie prześladować podlegających mu kapłanów. Wkrótce po ukazaniu się materiału murem za arcybiskupem Głódziem stanęli jego wyżej postawieni współpracownicy, ale wątpliwości na temat tej sprawy jest coraz mniej. Nie ma ich nawet popularny katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski.

Kotlety schabowe odchodzą w niepamięćKotlety schabowe i mielone to już przeszłość. Zupełnie nowy przepis podbija serca Polaków, palce lizaćCzytaj dalej
 

Arcybiskup Głódź zachowuje się skandalicznie zdaniem Terlikowskiego

- To, że ksiądz arcybiskup Głódź zachowuje się skandalicznie, nie ulega wątpliwości. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku miesięcy przestanie być metropolitą gdańskim - powiedział w rozmowie z mediami Tomasz Terlikowski.

Nie wiadomo, skąd ta pewność publicysty, ale ewidentnie bardzo wierzy on w sprawiedliwość Kościoła i w to, że w sprawie zainterweniuje Stolica Apostolska, bo w takich przypadkach polski episkopat ma związane ręce.

- On potrafi publicznie po prostu, księdza zelżyć. I teraz, no każdy jest człowiekiem. Nie są to ludzie z marmuru. Księża są zwykłymi ludźmi. Nikt nie chce być publicznie upokarzany - powiedział jeden z kapłanów z Gdańska w dramatycznym materiale dotyczącym mobbingu wśród duchownych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

szczeniakiPrzygarnęli z ulicy małego puchatego pieska. Myśleli, że to jakaś nowa rasa, ale prawda okazała się przerażającaCzytaj dalej

- Ja myślę, że tu chodzi o poczucie władzy - powiedział w tym samym programie proboszcz jednej z trójmiejskich parafii. 

Świadectwo jednego z prześladowanych przez arcybiskupa Głódzia księży, księdza Piotra, miało trafić na biurko nuncjusza watykańskiego w Polsce, ale jak do tej pory Stolica Apostolska milczy w sprawie abp Głódzia.

Tomasz Terlikowski tłumacz, skąd bierze się przyzwolenie na takie zachowania

- Dla mnie ta sprawa jest wstrząsająca - napisał na Twitterze Tomasz Terlikowski.

Publicysta wytłumaczył też, jak to możliwe, że przy takim kalibrze przewinień nikt nie zareagował na zachowania kościelnego hierarchy.

Dzisiaj grzeje: 1. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

- Bierze się z jego bardzo długiej tradycji świetnych układów z politykami wszystkich opcji, począwszy od SLD, od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego przez oczywiście także partie prawicowe, wcześniej to była Samoobrona - powiedział Tomasz Terlikowski, podkreślając, że niestety w takich przypadkach pozostaje czekać na reakcję nuncjusza watykańskiego, gdyż polscy hierarchowie nie mają tu nic do powiedzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 650 tys. Polaków SKAZANYCH. Czeka was głodowa emerytura
  2. Nie żyje kultowy aktor. Rodzina poinformowała o śmierci 77-latka
  3. Mąż dostał książkę w prezencie od żony. Kiedy zobaczył, co jest w środku, jeszcze długo nie mógł przestać płakać
  4. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  5. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia

KotPowalające zdjęcia gigantycznego kota rasy maine coon. Aż ciężko uwierzyć, jest większy od większości psówCzytaj dalej

źródło: onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News