Widząc taką dziurę w arbuzie lepiej go nie jedz. Dowiesz się czemu i będziesz wolał go wyrzucić

Widząc taką dziurę w arbuzie lepiej go nie jedz. Dowiesz się czemu i będziesz wolał go wyrzucić Źródło: dompelenpomyslow

Arbuz to jeden z najsmaczniejszych owoców, a sięgamy po niego najczęściej latem. Jeśli jednak zobaczymy w środku takie pęknięcie, lepiej powstrzymać się konsumpcji.

Arbuz to owoc, po który najchętniej sięgamy latem lub w czasie stosowania diety. Składa się gównie z wody i dzięki temu ma bardzo mało kalorii. Jeśli jednak zobaczymy arbuza z takim pęknięciem, lepiej go nie jeść i jak najprędzej wyrzucić do śmieci.

Arbuz ma wielu zwolenników, nie wyobrażają sobie dnia bez soczystego orzeźwienia

Owoc arbuza ma wiele wspaniałych zalet. Jest źródłem witamin, m.in. A, B2 i C oraz minerałów, takich jak potas, magnez czy wapń. Dodatkowo, dzięki ogromnej zawartości wody, świetnie nawadnia i orzeźwia oraz zawiera bardzo mało kalorii. Żeby wybrać dojrzały okaz w sklepie trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach.

Po pierwsze należy wybierać te owoce, które mają najciemniejszą skórkę. Dojrzałe arbuzy są ciemnozielone. Po drugie warto zwrócić uwagę na ciężar owocu. Nawet jeżeli trzymamy w dłoniach ogromną sztukę, a wydaje nam się lekka, prawdopodobnie jest niedojrzała lub wyschnięta. Dojrzałe owoce zawierają dużo wody, co czyni je bardzo ciężkimi. Jeśli zapukamy w skórkę arbuza, powinniśmy usłyszeć głuchy dźwięk. Oznacza to, że wypełniony jest wodą.

Arbuz z dziurami w środku może zawierać w sobie duże ilości chemikaliów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy już wybraliśmy i kupiliśmy arbuza, czas przystąpić do konsumpcji. Jeśli przekroimy owoc i zobaczymy w środku mocne pęknięcia, powinniśmy jednak pohamować się od zjedzenia go. Dziury w miąższu wynikają ze sposobu uprawy owoców. Producenci chcą powiększyć zbiory, używają więc forchlorfenuronu czyli substancji chemicznej przyśpieszającej wzrost roślin. Gdy stosuje się go za dużo, arbuzy zaczynają pękać.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

Oczywiście te, które popękały na zewnątrz, nie trafią do sprzedaży. Jednak pęknięcia w środku są na pierwszy rzut oka niewidoczne. Jeśli zobaczymy więc dziurę w środku owocu, możemy przypuszczać, że został on potraktowany zbyt dużą dawką chemicznego nawozu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Dlaczego Bednarek miał dziwny "atak głupawki"? Doniesienia zza kulis zdumiewają
  3. Zwyrodnialec, żeby sprzedać psa jako suczkę, posunął się do barbarzyństwa
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: Dom pełen pomysłów

Następny artykuł