Kwiaty na balkonie - pomysły na aranżację balkonu w bloku

Kwiaty na balkonie - pomysły na aranżację balkonu w bloku Źródło: pixabay.com/Hans

Aranżacja balkonu - jak przyozdobić balkon kwiatami, abyśmy mogli relaksować się tam podczas słonecznych dni, jeść śniadania w ciepłe poranki i podziwiać zachodzące słońce wieczorem? Dobrze dobrane kwiaty będą jego ozdobą i chlubą jego właściciela. Inspiracji kwiatowych w Internecie jest całe mnóstwo, jednak nie każda sprawdzi się w naszym konkretnym przypadku. Dobór kwiatów musi wiązać się z nasłonecznieniem i ułożeniem balkonu, tak aby nie zajmowały większości miejsca.

Aranżacja balkonu w bloku to nie mały problem dla jego właściciela. Balkony zazwyczaj są za małe lub za wąskie, żeby można było ustawić wymarzone meble. W takich wypadkach musimy iść na kompromis i poszczycić się sporą wyobraźnią, by na nieustawnym balkonie stworzyć przyjemny zakątek, w którym będziemy spędzać wiosenne i letnie dni. 

Aranżacja wąskiego i słonecznego balkonu w bloku

Jeśli balkon jest wąski, trzeba dobrze rozmieścić nie tylko meble, ale również pomyśleć, jakie kwiaty i dodatki dozwolą przynajmniej optycznie go powiększyć. Najgorsze, co możemy zrobić w tym przypadku, to zabranie przestrzeni balkonu.

Meble powinny zająć jak najmniej miejsca, więc doskonale sprawdzą się komplety krzeseł i małego stolika, na którym można zjeść śniadanie, ale i postawić jakąś ozdobę. Odradzamy ogromne fotele, ponieważ zajmą one zbyt dużo miejsca, może lepszym pomysłem będzie podwieszane krzesło hamakowe, które nie zajmie tyle miejsca co fotel, a będzie równie wygodne.

Rośliny również powinny zajmować stosunkowo niedużo miejsca. Możemy posadzić je w skrzynkach, czy donicach. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalne doniczki na balustradę i to właśnie tam posadzić zioła, czy kwiaty ozdobne. 

Wystarczy dodać trochę koloru - różnobarwne poduchy, dywaniki i koce, nastrojowe oświetlenie, lampiony, latarenki, ale wystarczą zwykłe świece, by na balkonie zapanował przyjemny nastrój.

Jak tanio odrestaurować i ozdobić balkon w bloku? Wystarczy puszka farby, spray i trochę tekstyliów. Farba przyda się, by odmalować barierkę i ściany, natomiast sprayem w prosty sposób damy nowe życie starym donicom. Naprawdę niewiele trzeba, by sprawić, że nasz balkon będzie wyglądał interesująco.

Aranżacja balkonu - kwiaty. Kwiatowe inspiracje

Na pięknym balkonie nie może zabraknąć kwiatów. Można je hodować w donicach, pojemnikach, czy skrzynkach zawieszonych na balustradzie lub ustawionych na podłodze i parapecie.

Jednymi z najpopularniejszych roślin są pelargonie, przede wszystkim dlatego, że są one bardzo łatwe w uprawie, odporne na suszę, i silne wiatry. Przed konkretnym wyborem roślin musimy zastanowić się jaki rodzaj jest nam potrzebny, te o zwisających pędach, czy te pnące się w górę. Jeśli zdecydujemy się na kwiaty balkonowe o zwisających pędach, doskonale sprawdzą się surfinie, lobelie, czy fuksje. Nie dość że mają efektowny kształt, to jeszcze pięknie pachną. Jeśli chodzi o kwiaty pnące, to najładniej kwitną wilce, powoje, groszki i wiciokrzewy.

  1. Wiosenne porządki w ogrodzie. Od czego zacząć?
  2. Czy wymiana opon jest obowiązkowa? Kiedy to zrobić?
  3. Jakie kwiaty sadzić na wiosnę? Pierwsze prace w ogrodzie już się zaczynają
  4. Jak poradzić sobie z wiosennymi alergiami? Przedstawiamy kalendarz alergika
  5. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
Następny artykuł