ONZ zmuszone do usunięcia walki o prawa LGBT ze swych celów. "Sprzeczne z islamem"

ONZ zmuszone do usunięcia walki o prawa LGBT ze swych celów. "Sprzeczne z islamem" Źródło:

Arabia Saudyjska zmusiła ONZ do usunięcia walki o prawa LGBT z jawnej listy głównych celów organizacji. Argumentem za zmianami miał być fakt, że jest to sprzeczne z islamskim prawem.

Z inicjatywą w tej kwestii wyszedł minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej Adel Al-Jubeir. Podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Al-Jubeir przekonywał, że jeśli mówimy o płciach, to Arabia Saudyjska rozmawia o mężczyznach i kobietach. Jeśli zaś poruszana jest kwestia rodziny, to dla Arabii Saudyjskiej dyskusja toczy się tylko wokół familii składającej się z mężczyzny i kobiety. Jego kraj nie zamierza stosować się do żadnych zaleceń, które są sprzeczne z islamskim prawem i wyobrażeniem świata. Celem Agenda 2030 (programu znanego również jako Global Goals) jest walka na rzecz ludzkości. Wśród elementów międzynarodowego porozumienia jest m.in konieczność zwalczania biedy, kontrola zmian klimatycznych oraz walka o równość. Pierwotnie na liście miało się znajdować odniesienie do praw osób LGBT, aczkolwiek nie zgodziła się na to Arabia Saudyjska twierdząc, iż jest to sprzeczne z islamem. W związku z tym usunięto fragment z jawnego spisu. Celem ONZ ma być zwalczanie dyskryminacji ze względu na: pochodzenie, rasę, kolor skóry, płeć, wiek, język, religię, kulturę, poglądy polityczne, pochodzenie, kalectwo czy sytuacją finansową. Na liście celów zabraknie walki o zakaz dyskryminacji osób LGBT. W Arabii Saudyjskiej funkcjonuje obecnie hanbalicka szkoła prawa islamu sunnickiego. Odznacza się ona szczególnie brutalnymi karami i rygorystycznymi przepisami. Źródłem tego prawa jest głównie Koran oraz sunny, które go objaśniają. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: richarddawkins.net Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News