Aquaman wystąpił także w Grze o Tron! Kogo tam zagrał?

Aquaman wystąpił także w Grze o Tron! Kogo tam zagrał? Źródło: screenshot/film Aquaman

Aquaman to film, który swoją polską premierę miał pod koniec 2018 roku. Odtwórcą głównej roli był aktor znany dobrze między innymi ze Słonecznego patrolu, który największą popularność zdobył wcielając się w Khala Drogo w produkcji telewizyjnej HBO Gra o Tron. Kogo zagrał Jason Momoa w filmie rodzinnym?

Aquaman - obsada filmu. Jason Momoa jako tytułowy bohater

Aquaman to jeden z superbohaterów w serii komiksów wydawnictwa DC Comics, które stworzyło Supermana, Batmana i wielu innych kultowych postaci. 

Światowa premiera filmu odbyła się 26 listopada w Londynie, do Polski produkcja trafiła nieco później, bo 19 grudnia 2018 roku. Aquaman to historia o pół człowieku, pół Atlantyjczyku - Arthurze Currym, który niechętnie staje na czele ludu podwodnego świata.

Jak każdy z superbohaterów posiada nadprzyrodzone zdolności, między innymi potrafi on manipulować falami, komunikować się z podwodnymi stworzeniami i pływać z nadludzką szybkością. 

W główne postacie wcielili się znani hollywoodzcy aktorzy, Amber Heard jako Mera, Willem Dafoe, Patrick Wilson oraz Nicole Kidman. W jakie postacie się wcielają i jak rozgrywa się ich historia, musicie zobaczyć sami.

Jason Momoa gra w Grze o Tron. Khal Drogo to kluczowa postać w serialu

Jason Momoa to model i aktor, który na swoim koncie ma wystąpienia w takich filmach jak: Jak dogryźć mafii, Outsiderka, czy Gorące Hawaje, Liga Sprawiedliwości, Conan Barbarzyńca, czy Braven. To tylko niektóre produkcje z jego udziałem.

Gwiazdor debiutował w 1989 roku w serialu Słonecznym patrolu, gdzie wcielał się w młodego ratownika Jasona Ioane'a. Kolejną rolą, która przyniosła mu wielką popularność i uznanie na całym świecie, to postać Khala Drogo, jednego z istotnych bohaterów Gry o Tron

Drogo był wodzem dothrackiego ludu, koczowniczej rasy władców koni z Essos, dlatego często określany był mianem Khala. On i jego podwładni byli wojownikami, zaciekłymi w walce i znanymi z okrucieństwa i bezwzględności. Mimo iż zdobył władzę w bardzo młodym wieku, wraz ze swoimi zastępami był niepokonany.

Bohater żeni się z Daenerys, w której zakochuje się praktycznie od pierwszego wejrzenia, kobieta musi dopiero dojrzeć do tej miłości. Jako prezent ślubny para władców dostała trzy smocze jaja, które z biegiem czasu zamieniły się w kamień. Mężczyzna zostaje poważnie ranny w jednym ze starć, co wprawia go w stan wegetatywny, czego nie może znieść Daenerys, które chce ulżyć mu w cierpieniach i zabija męża, dusząc go poduszką.

 - W rzeczywistości moja postać jest zła, to rzeźnik. Trudno jest chodzić po planie i czuć się pewnie, onieśmielać. Zwłaszcza, że ja nie jestem onieśmielający. Jestem zgrywusem i lubię dobrą zabawę. Nie jestem typem cichego twardziela. Na planie zwykle żartuję i gram na gitarze, więc bardzo trudno było mi wczuć się w ten charakter - mówi aktor. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czyim synem jest Jon Snow tak naprawdę? On sam nie miał pojęcia
  2. Gdzie oglądać Grę o Tron za darmo? Można to zrobić legalnie
  3. Czy Arya i Gendry będą razem? Wstrząsające teorie fanowskie
  4. Kto jest na Liście Aryi Stark? Wiedzą to najwięksi fani Gry o Tron
  5. Jason Momoa z Gry o Tron. Czy jeszcze pojawi się na ekranie?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News