Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
Flickr Monika
Mateusz Sidorek - 14 Marca 2020

Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich

Chociaż każda apteka odwiedzana jest po to, aby zdobyć środki mające służyć zdrowiu, może być także małym ogniskiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego służby bezpieczeństwa apelują o rozsądne i przemyślane zakupy. Tylko tak pomożemy w walce z pandemią niebezpiecznego wirusa. Aptekarze potwierdzają ryzyko.

Każda apteka powinna posiadać na stanie witaminy oraz inne środki, które pomagają w walce z koronawirusem. Jednak gromadzące się w nich kolejki sprzyjają rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa. Dlatego aptekarze apelują do społeczeństwa, aby mieszkańcy dokonywali jedynie koniecznych i przemyślanych zakupów. W obecnej sytuacji powinniśmy ograniczyć zgromadzenia.

Mężczyzna choryMężczyzna zataił, że jest chory na koronawirusa. Otrzymał bardzo dotkliwą karęCzytaj dalej

Paradoksalnie apteka także może być miejscem, w którym możemy być szczególnie zagrożeni zarażeniem się koronawirusem. Dlatego Aptekarze zaapelowali do wszystkich obywateli, aby wybierali się do placówek jedynie w celu zakupienia niezbędnych środków. Wszystko przez gromadzące się kolejki. Czekając po witaminy, zapominamy, że w ten sposób zagrażamy własnemu zdrowiu.

Każda apteka może być miejscem, w którym dochodzi do zarażenia

W obecnej sytuacji oblegana jest prawie każda apteka. Przestraszeni rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa obywatele ustawiają się kolejkach, by zakupić witaminy, leki oraz środki do higieny osobistej. Każdego dnia ze sklepowych półek znika mnóstwo maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Jednak w obliczu paniki zapominamy, że czekając na swoją kolej, możemy zarazić się koronawirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Epidemia do kiedyOgłoszono kiedy epidemia koronawirusa powinna się skończyć. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Pamiętając o tym, że apteka także może być miejscem, w którym zarazimy się koronawirusem od innych, aptekarze zdecydowali się zaapelować do obywateli. Zwłaszcza że, niektóre produkty możemy kupić także w marketach i sklepach osiedlowych. Tam natomiast zazwyczaj jest więcej miejsca zagrożenie zarażeniem jest zdecydowanie mniejsze. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że obecnie aptekarze są obciążeni bardzo intensywną pracą.

Dzisiaj grzeje:

1. Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Warto, abyśmy pamiętali, że każda apteka to także miejsce, w którym gromadzi się wiele osób. W dodatku nie mamy pojęcia na temat ich stanu zdrowotnego. Możemy zarazić się nie tylko w wyniku bliskiego kontaktu z zarażonymi. Koronawirus może się utrzymywać także na blatach i klamkach przez długi czas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Lek na koronawirusaWielki sukces Polaków. Potwierdzono wprowadzenie leku wspomagającego leczenie koronawirusaCzytaj dalej

źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News