Być może już niedługo nie wejdziesz do apteki. Są nowe zasady korzystania z aptek, przecieramy oczy ze zdumienia

Być może już niedługo nie wejdziesz do apteki. Są nowe zasady korzystania z aptek, przecieramy oczy ze zdumienia Źródło: Flickr Monika

W związku z pandemią każda apteka wprowadza nowe zasady korzystania z jej usług. Mają być to środki bezpieczeństwa, zmniejszające ryzyko zarażenia się koronawirusem. O nowych przepisach poinformowało ministerstwo zdrowia podczas dzisiejszej konferencji. Nie wszyscy aptekarze poparli zmiany.

Każda apteka w Polsce otrzymała dzisiaj nowe zalecenia w sprawie prowadzenia sprzedaży. Wprowadzone zmiany mają na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia koronawirusem. Ministerstwo zdrowia podało dzisiaj szczegółowe informacje, jednak nie wszyscy aptekarze popierają nowe procedury. W związku z pandemią obecnie apteki są pełne klientów.

Pusta apteka to obecnie bardzo rzadki widok. W obawie przed pandemią koronawirusa mieszkańcy wykupują maseczki, żele antybakteryjne oraz witaminy i suplementy diety. Wszyscy chcą zabezpieczyć się jak najlepiej, jednak to prowadzi do powstawania kolejek i tłumów. Dzisiaj miała miejsce konferencja, na której ministerstwo zdrowia podało nowe zalecenia. Nie wszyscy aptekarze się z nimi zgodzili.

Apteka nie może być miejscem rozprzestrzeniania wirusa

Według nowych zaleceń każda apteka powinna obsługiwać klientów jedynie przez małe okienko. Dokładnie w taki sposób, w jaki nocą działają apteki całodobowe. Takiej informacji udzielił wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Ustalenia zostały przekazane samorządowi aptekarskiemu podczas dzisiejszej konferencji. Takie zmiany mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, a na tym najbardziej zależy farmaceutom.

Chociaż zalecenia, według których każda apteka przestałaby wpuszczać klientów do środka, spotkały się z poparciem większości, niektórzy aptekarze byli innego zdania. Pracownicy stwierdzili, że ich obowiązkiem jest niesienie pomocy bez względu na obecną sytuację. Należy jednak pamiętać, że byli w mniejszości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Większość aptekarzy zgodziła się na to, aczkolwiek niektórzy uważają, że to jest ich misja i chcą dalej obsługiwać klientów w środku, w aptece - powiedział wiceminister zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły"

Każda apteka otrzymała zestaw wytycznych do tego, jak powinny obecnie funkcjonować. Pomieszczenia powinny być wietrzone minimum raz na godzinę, natomiast wizyty firm farmaceutycznych powinny być ograniczone do minimum. Zaleca się również jak najczęstszą dezynfekcję klamek i blatów. Jeśli klienci będą wpuszczani do środka, powinni mieć odpowiednie strefy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W sieci krąży list znanego wirusologa. Znaleźć można w nim wiele cennych wskazówek, które mogą uchronić nas przed zarażeniem
  2. Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia Polaka
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

źródło: o2.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News