Już niedługo mogą zmienić się procedury korzystania z aptek. Trwają kluczowe rozmowy

Już niedługo mogą zmienić się procedury korzystania z aptek. Trwają kluczowe rozmowy Źródło: Pixabay.com MDFrescuerYouTube

Apteka to zwykle jedno z pierwszych miejsc, w które odwiedzają osoby chore. Być może już niedługo zmianom ulegnie organizacja pracy tych placówek na terenie naszego kraju. Rząd i farmaceuci z Naczelnej Rady Aptekarskiej prowadzą rozmowy w tej sprawie.

Apteka to placówka, przez którą przewija się wiele chorych osób. Farmaceuci z Naczelnej Rady Aptekarskiej prowadzą rozmowy z rządem na temat zmiany organizacji pracy aptek w Polsce. Być może już niedługo wprowadzone zostaną nowe zasady dla klientów.

Apteka zmieni zasady funkcjonowania? Trwają rozmowy

Farmaceuci z Naczelnej Rady Aptekarskiej postulują o zmiany w funkcjonowaniu aptek w Polsce, w związku ze spodziewaną II falą koronawirusa oraz nakładającym się na nią ryzykiem jesiennego wzrostu zachorowań na grypę. Specjaliści apelują m.in. o to, by wyznaczono grupy pacjentów, które będą miały zapewnioną szczepionkę przeciwko grypie i dostaną ją w trybie priorytetowym. Prezes Rady Elżbieta Piotrowska - Rutkowska wskazała, że chodzi o seniorów, szczególnie tych, zmagających się z chorobami przewlekłymi.

- Grupy ryzyka powinny być zaopatrzone w szczepionki przeciwko grypie w pierwszej kolejności. Oczekuję od MZ, że one będą dostępne w aptekach - przekazała prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej w rozmowie z RMF FM.

Apteka z nowymi zasadami funkcjonowania ma zapewnić bezpieczeństwo farmaceutom i pacjentom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak przewiduje w rozmowie z RMF FM doktor Łukasz Durajski, szef Zespołu do spraw szczepień z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, w tym roku na pewno zabraknie szczepionek na grypę dla wszystkich chętnych. Specjalista podkreślił, że zainteresowanie szczepieniem znacznie wzrosło.

- Niestety, pesymistyczny scenariusz wskazuje, że może jej też zabraknąć nawet dla osób z grup ryzyka - podkreśla doktor Łukasz Durajski.

Dzisiaj grzeje: 1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Farmaceuci chcą również zmian, zapewniających poprawę bezpieczeństwa w aptekach podczas fali infekcji. Postulują, by w placówkach wprowadzić strefy buforowe, które pomogłyby zapewnić zapewnić odpowiednią odległość pomiędzy farmaceutą, a potencjalnie chorym klientem apteki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Sokowi z kapusty przypisuje się cudowne właściwości. Prawdziwa witaminowa bomba, już po 2 dniach widać niesamowite efekty

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News