Wszyscy używamy jego wynalazku nawet o tym nie wiedząc. Niestety, nie żyje

Wszyscy używamy jego wynalazku nawet o tym nie wiedząc. Niestety, nie żyje Źródło: .

Pracownicy Apple pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ważna dla nich osoba. Mało kto wie, że codziennie używamy jego wynalazku - znacznie ułatwia życie i pracę.

Apple niesamowicie doceniało jego wkład w kultową firmę. Niestety, wieści są strasznie przykre - nie żyje "wynalazca", którego spuścizna pozostanie na zawsze zapamiętana. 

Jego śmierć to ogromna strata dla wszystkich, którzy zajmują się informatyką

Informacje, które dotarły z zagranicy, wiele osób pogrążyły w głębokim smutku. Nie żyje Larry Tesler, który zasłużył się wszystkim, którzy na co dzień używają komputera. Jego wynalazek przydaje się też użytkownikom tabletów i telefonów komórkowych. Amerykański wybitny programista zmarł w wieku 74 lat.

Larry Tesler pracował dla tak ogromnych firm jak wyżej wspomniane Apple, ale też Amazon, Xerox PARC czy Yahoo!. W latach 70. jego praca dla Xerox PARC sprawiła, że "powołał do życia" procesor tekstu, a także stworzył tak przydatne komendy jak "kopiuj-wklej". W tym samym czasie pracował też nad językiem Smalltalk, dzięki któremu informatycy mogli potem uczyć się Javy i C#.

Dla Apple i Yahoo! jego praca była wręcz bezcenna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Larry Tesler do Apple dołączył w 1980 roku. Nabywał tam jeszcze większego doświadczenia, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności tak, że tworzył kolejne języki programowania obiektowego. Jego ciężka praca zaowocowała tym, że "wskoczył" na etat wiceszefa AppleNet, a także zyskał miano głównego naukowca w firmie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kuchenne rewolucje w obliczu tragicznej śmierci, potem następne ciosy. Magda Gessler nie mogła powstrzymać łez
2. 11-latka urodziła dziecko. Po dwóch dniach na jaw wyszły kolejne, bulwersujące informacje

Z Apple odszedł dopiero w 1997 roku. Chciał rozwijać się już samodzielnie, a nabyta wiedza pozwoliła mu otworzyć własną firmę: Stagecast Software. W kolejnych latach pracował też dla Amazona i dla Yahoo!, a dopiero w 2009 roku stał się niezależnym konsultantem, prawdziwym wzorem i kopalnią wiedzy dla osób w branży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przewlekłe zapalenie trzustki. Objawy i sposoby leczenia
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Podstępem poznała sekrety o mamie Madzi. Wszystko ujawniła mediom, trudno wysłuchać do końca
  4. Najpierw Lipko, teraz ona. Nie żyje kolejna legendarna polska gwiazda, trudno powstrzymać łzy
  5. Miał być sukces, a jest wtopa i skandal. Zaraz po premierze filmu o Zenku, podano katastrofalne kulisy
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News