Polacy mają już dosyć, kolejni odchodzą z Kościoła. Kapłani kompletnie bezradni

Polacy mają już dosyć, kolejni odchodzą z Kościoła. Kapłani kompletnie bezradni Źródło: Pixabay/Tama66

Apostazja staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Kolejne osoby mają dość i decydują się na formalne odejście od Kościoła. Duchowni nie wiedzą, co robić i obawiają się, że świątynie zaczną świecić pustkami.

Apostazja staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Wierni Kościoła katolickiego mają dość hipokryzji i zaczynają decydować się na formalne rozstanie z Kościołem. Polska nie od dziś zalicza się do najbardziej katolickich krajów w Europie, gdzie duchowni cieszyli się bardzo dużym szacunkiem, a ich pozycja społeczna była bardzo wysoka.

Wiele wskazuje na to, że ta sytuacja może wkrótce ulec zmianie. Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" wstrząsnął opinią publiczna jeszcze bardziej niż "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. W najnowszym dokumencie nie ma już mowy o filmowej fikcji. Są to prawdziwe historie ludzi i bolesne fakty, z którymi Kościół powinien się skonfrontować.

Apostazja staje się coraz bardziej popularna. Dziennikarz występuje z Kościoła katolickiego

Niektórzy mówią o potrzebie reformy, a inni porzucają wspólnotę Kościoła katolickiego. W ostatnim czasie na publiczną apostazję zdecydował się dziennikarz Michał Cessanis, prywatnie partner wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych:

- Nie chcę mieć nic wspólnego z Kościołem. Jak dla mnie ze wspólnotą, która zamiast dobroci i miłości do ludzi szerzy w ostatnim czasie nienawiść, nastawia ludzi przeciwko sobie. Kościół nie jest mi potrzebny do tego, by być dobrym człowiekiem. Żeby mówić o miłości. Pokazywać, jak dobrze żyć - napisał na Facebooku.

Nie jest to jedyna apostazja, do której doszło w ostatnim czasie. Duchowni są bardzo zaniepokojeni i nie wiedzą, co robić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Coraz więcej ludzi decyduje się na apostazję. Duchowni są bezradni

Apostazja nie jest zwykłą rezygnacją z uczestnictwa w życiu Kościoła. Jest to akt, z którym wiąże się szereg formalności. W oficjalnym rozstaniu z Kościołem od lat pomaga portal apostazja.info, gdzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości związane z obowiązującymi procedurami. 

Administrator portalu poinformował, że po emisji dokumentu Tomasza Sekielskiego zdecydowanie zwiększył się ruch na stronie. Liczba odwiedzin portalu wzrosła ponad dziesięć razy.

- Kilka osób dziennie pyta o procedurę wystąpienia. Wcześniej, przed dokumentem Sekielskich, zgłaszała się jedna osoba tygodniowo - mówi administrator serwisu Robert Prochowicz.

Duchowni są bezradni wobec tego zjawiska. Pozytywne przykłady uczciwych i moralnie żyjących księży mogą okazać się niewystarczające dla oburzonego społeczeństwa. Księża obawiają się, że w Polsce może powtórzyć się scenariusz z Irlandii, gdzie po głośnych aferach ludzie zaczęli masowo odchodzić z Kościoła. 

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjancji otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu