Piorunujące informacje o popularnej aplikacji. Treść rozmów nie jest bezpieczna, obce osoby łatwo mogą je odczytać

Piorunujące informacje o popularnej aplikacji. Treść rozmów nie jest bezpieczna, obce osoby łatwo mogą je odczytać Źródło: unsplash.com Paul Hanaoka

Powszechnie znana aplikacja okazuje się niezbyt bezpiecznym miejscem do rozmów. Media obiegły niepokojące informacje dotyczące łatwego dostępu do prywatnych wiadomości przez obce osoby. Każdy powinien to przeczytać i dowiedzieć się, gdzie na użytkowników w sieci czyha największe zagrożenie.

Popularna aplikacja, z której korzystają miliony osób, miała służyć przede wszystkim celom komunikacyjnym. Niespodziewanie odkryto, że prywatne wiadomości mogą nie być tam bezpieczne. Wielu mogą zbulwersować takie doniesienia, a niektórzy być może nawet zdecydują się na odinstalowanie aplikacji. Warto o tym widzieć. 

Znana aplikacja nie jest bezpieczna. Obce osoby mogą mieć łatwy dostęp do wiadomości 

Dzięki portalowi Dobre Programy tysiące, a nawet miliony użytkowników może przekonać się, że aplikacja WhatsApp nie jest bezpieczna. Jak podkreśla portal, aplikacja  zapewnia pełne szyfrowanie rozmów i przesyłanych multimediów, jednak ma też swoje bardzo poważne wady. W dobie smartfonów większość osób korzysta w swoich telefonach z tzw. chmury. Okazuje się, że korzystający jednocześnie z chmury i WhatsApp'a mogą obawiać się o swoje prywatne wiadomości, do których ułatwiony dostęp dzięki temu mogą mieć hakerzy. Wszystko przez to, że aplikacja zapisuje tam kopię zapasową wszystkich wiadomości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Podczas konfigurowania backupu w aplikacji pojawia się co prawda informacja, że kopie wiadomości i zdjęć w chmurze nie są zabezpieczone pełnym szyfrowaniem WhatsApp, ale nie jest to jasna informacja dla osób, które założą, że "niepełne" szyfrowanie to przecież i tak pewien stopień zabezpieczenia - informuje portal Dobre Programy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niewypowiedziana strata, przesyłamy wyrazy współczucia. Wiadomość o śmierci przekazał najbardziej lubiany kucharz w Polsce

2. Rząd wprowadzi opłatę reprograficzną? Wszyscy będziemy musieli płacić więcej

Jak możemy się dowiedzieć, o tak poważnej wadzie aplikacji głośno zrobiło się dopiero w ostatnim czasie, gdy w sieci pojawiły się informacje o planowanej aktualizacji. Dzięki niej dane oraz treści czatów mają stać się bezpieczne, jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy rzeczywiście tak się stanie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media ujawniły straszną prawdę. Wiemy, co się działo w domu maltretowanych bliźniaczek
  2. Kamil Stoch obchodzi dzisiaj urodziny. Z tej okazji złożył życzenia wszystkim Polakom, padły piękne słowa (FOTO)
  3. UKOiK ostrzega Polaków przed owocami i warzywami z Biedronki. Klienci powinni uważać
  4. Wydało się, o czym Tadeusz Rydzyk rozmawiał w zakrystii z biskupem. Ręce opadają
  5. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Porażające dane, natychmiastowa akcja służb
  6. Żadna zielenina ani głodówka, jak szybko schudnąć? Możesz być mocno zdumiony

Źródło: Dobre Programy 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News