Nagły apel do wszystkich mieszkańców. Sytuacja w polskim mieście się pogarsza

Nagły apel do wszystkich mieszkańców. Sytuacja w polskim mieście się pogarsza Źródło: Andrzej Iwanczuk REPORTER

Mieszkańcy oraz turyści usłyszeli pilny apel starosty. Sytuacja jest naprawdę poważna. Konieczne będzie wprowadzenie zmian w dotychczasowym zachowaniu, gdyż w przeciwnym wypadku sytuacja może przybrać jeszcze gorszy obrót. Spełnia się czarny scenariusz, dlatego słowa, jakie skierowano do Polaków są szczególnie ważne. Miasto ma ogromny problem i jedynie wspólnymi siłami można zmienić ten stan rzeczy.

Apel musiał zostać wystosowany, ponieważ dotychczasowe działania okazały się niewystarczające. Jeden ze starostów miejsc zaznaczonej na najnowszej mapie rządzących czerwonym kolorem zdecydował się na skierowanie ważnych słów do wszystkich mieszkających na tym obszarze, a także do pojawiających się w okresie wakacyjnym turystów. 

Przekazano nagły apel, Nowy Sącz musi wdrożyć zmiany

Apel do mieszkańców Nowego Sącza oraz całego regionu powiatu nowosądeckiego był głównym powodem poważnych słów, jakie padły z ust starosty. Mieszkańcy muszą przygotować się na powrót części nakazów i zakazów, a to wszystko z racji odnotowania ogromnej liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Niestety apel dotyczy ważnych kwestii, wprowadzenie ponownych obostrzeń nie pomoże, jeśli mieszkańcy nie zrozumieją powagi sytuacji i nie zastosują się do surowszych przepisów.

- Apeluję o to do mieszkańców powiatu i turystów, którzy licznie przebywają na Sądecczyznę. Proszę, aby nosić maseczki i rękawiczki. Zachęcam do częstego mycia rąk i dezynfekowania ich. Starajmy się również ograniczać przebywanie w miejscach, gdzie jest dużo osób i nie można zachować dwumetrowej odległości - czytamy na stronie powiatu nowosądeckiego. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wie, że kluczem do sukcesu będzie społeczna solidarność.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wypowiedział się również małopolski sanepid

Chociaż apel starosty został już opublikowany, do końca nie wiadomo, jakie rygory na pewno zostaną ponownie wprowadzone w strefach oznaczonych przez rządzących kolorem czerwonym. Rozmawiający z PAP Piotr Pokrzywa z małopolskiego sanepidu podkreślił, że na razie kluczem jest informowanie mieszkańców. O konkretnych działaniach trudno na razie mówić, gdyż ministerialne rozporządzenie dotyczące obostrzeń nie zostało jeszcze wydane.

- Na pewno w pierwszej kolejności trzeba poinformować mieszkańców o dodatkowych rygorach, a potem egzekwować ich łamanie - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami Piotr Pokrzywa z sanepidu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie spodziewał. Dagmara przekazała radosną nowinę, zewsząd płyną gratulacje

2. Biedronka wycofuje popularny produkt. Najlepiej się go pozbyć ze swojego domu

Apel dotyczy ważnej sprawy, trzeba zdać sobie z tego sprawę

Koronawirus w Polsce to wciąż ogromny problem, a kolejne rekordy zachorowań potwierdzają tę smutną tezę. Wystosowany przez starostę apel powinien trafić do jak największej liczby osób z tego regionu. Pewne jest, że trzeba będzie znów zrezygnować z części oferowanych usług. Między innymi siłownie czy kina zostaną zamknięte w obszarach, gdzie najczęściej wykrywane są nowe zakażenia COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal, do sieci wyciekły kolejne nagrania par, które poniosło na wieży widokowej. Wszystko widać
  2. Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym
  3. Siostra Kory przerwała milczenie. Dopiero teraz zdecydowała się powiedzieć całą prawdę
  4. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu
  5. Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom" nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzona

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News