Ostateczny PIH apel dla wszystkich Polaków. Konsekwencje mogą być opłakane

Ostateczny PIH apel dla wszystkich Polaków. Konsekwencje mogą być opłakane Źródło: pikio.pl

Apel, który musi trafić do wszystkich Polaków - wiele osób nie bierze ostrzeżeń do siebie, dlatego instytucja nie mogła już dłużej milczeć. Konsekwencje mogą być bardzo opłakane i dotyczą każdego, nie warto już więcej ryzykować. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

Każdy powinien przeczytać apel wystosowany dziś przez Polską Izbę Handlu. Pismo jest ściśle powiązane z aktualną sytuacją w kraju, postanowiono podjąć stanowcze kroki.

Apel Polskiej Izby Handlu powinien trafić do wszystkich, sytuacja pogarsza się z dnia na dzień

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce z dnia na dzień coraz bardziej się pogarsza. Statystyki podawane przez Ministerstwo Zdrowia zaskoczyły Polaków - dziś padł kolejny rekord od początku epidemii: przybyło 658 zakażonych, wczoraj z kolei było to 657 dodatkowych przypadków. Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministra zdrowia, przewiduje, że w ciągu najbliższych dni sytuacja się nie poprawi. Wszyscy obawiają się, że zarażonych nadal będzie przybywać, dlatego Polska Izba Handlu wydawała apel do Polaków - chodzi o bezpieczeństwo w sklepach, gdzie jest dość wysokie ryzyko zakażenia. Klienci nie zawsze dezynfekują ręce mimo dostępnych płynów, po szybkie zakupy wchodzą bez maseczki lub noszą ją w sposób niewłaściwy. To spore zagrożenie.

- W związku z wysoką liczbą stwierdzonych przypadków COVID-19 w ostatnich dniach Polska Izba Handlu apeluje o bezwzględne zasłanianie nosa i ust podczas wizyt we wszystkich sklepach oraz placówkach usługowych. Jest to także obowiązek wynikający z przepisów obowiązujących w czasie epidemii. Nie ryzykujmy utraty zdrowia innych przez nieodpowiedzialne zachowania. Pracownicy sklepów przez wiele godzin codziennie narażają swoje zdrowie, przebywając w miejscu, gdzie przewijają się setki ludzi. Uszanujmy ich pracę i zakładajmy maseczkę przed wejściem do sklepu, nie czekajmy na upomnienie, nie wdawajmy się w dyskusje, myślmy o bezpieczeństwie innych w tym trudnym czasie. Bądźmy odpowiedzialni społecznie. Zgodnie z dostępnymi opiniami organów państwowych personel sklepu ma prawo odmówić obsługi osobie bez maseczki, zwrócić uwagę lub pouczyć o treści przepisów. Może też wezwać policję, która może ukarać za brak maseczki - czytamy w komunikacie Polskiej Izby Handlu.

Każdy musi się dostosować

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polska Izba Handlu oczywiście zaznacza, że z noszenia maseczek są zwolnione osoby, które mają przeciwwskazania medyczne do ich noszenia. Jak się jednak okazuje, wiele osób nadużywa tego prawa, usprawiedliwiając się astmą lub ogólnymi chorobami układu oddechowego. W związku z tym niektórzy, ci rzeczywiście chorzy, są wypraszani ze sklepów, ich problemy są bagatelizowane i nikt im nie wierzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat
2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
3. Jakie efekty może przynieść nam 20 minut drzemki każdego dnia? Będziecie zaskoczeni

Należy pamiętać, że kara za brak maseczki może wynieść 500 zł. Kiedy personel trafi na upartego klienta, może wezwać policję - wtedy konsument musi wyjaśniać sprawę z funkcjonariuszami, a incydentem może zająć się także sanepid. Po ostatecznym apelu od Polskiej Izby Handlu zwykłe wymówki jak zapomnienie mogą nie podziałać, a ekspedienci zapewne będą ostrzej egzekwować od klientów zasłonięcie ust i nosa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Młody piłkarz postrzelony w biały dzień. Jest w stanie krytycznym, druzgocące nagranie mrozi krew w żyłach (WIDEO)
  3. Mąż dziennikarki TVP trafił do aresztu. Poważne zarzuty
  4. Minister Emilewicz potwierdziła. Rząd rozda dodatkowe pieniądze
  5. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
  6. Gwiazda TVP wygadała się. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Zenek Martyniuk
  7. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych
  8. Córka słynnego Macieja Kuronia jest dziś piękną kobietą. Polacy znają ją z telewizji
  9. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos

Źródło: Radio ZET

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News