Kolejne badania potwierdzają, że szczepienie dzieci nie ma żadnego związku z autyzmem. Naukowe dowody nie przekonują jednak antyszczepionkowców. 

Różne rodzaje szczepionek podano 79 małym małpom, które podzielono na sześć grup. Obserwowano je przez sześć lat, po czym zakończono eksperyment stwierdzając wprost: szczepionki nie spowodowały żadnych zmian w zachowaniu ani mózgu małp.

Co ciekawe, badanie to było sponsorowane przez grupę antyszczepionkowców Safe Minds. Jak zareagowali na takie wyniki? Postanowili je zanegować.

– Według przewidywań, do 2025 roku epidemia autyzmu będzie kosztować Stany Zjednoczone bilion dolarów. Według najnowszych badań, 40% rodziców potwierdza, że autyzm ich dzieci jest powiązany ze szczepionkami – czytamy w oświadczeniu Safe Minds. Organizacja odniosła się też do eksperymentu z małpami. Ich zdaniem, składał się on z kilku faz. Pierwsza z nich wykazała, że szczepionki działały negatywnie, a następne… nie mają znaczenia, bo organizacja ma powody przypuszczać, że były przeprowadzone nierzetelnie.

źródło: deadstate

Zobacz również