Antykoncepcja refundacja
Pixabay MDFrescuerYouTube
Irmina Jach - 10 Listopada 2020

Czy antykoncepcja powinna być refundowana przez państwo? 58% Polaków jest na tak

Antykoncepcja, zdaniem ponad połowy Polaków, powinna być refundowana przez państwo. Sondaż, którego wyniki zaprezentowała "Gazeta Wyborcza", przyniósł jednoznaczne odpowiedzi. Zgadzacie się z najpopularniejszą odpowiedzią respondentów?

Antykoncepcja awaryjna, czyli tak zwana pigułka "dzień po", jest obecnie towarem deficytowym. Wielu Polaków skarży się na poważne problemy ze zdobyciem medykamentu. Respondenci uważają, że środek powinien być refundowany przez państwo. Zgadzacie się z nimi?

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Antykoncepcja powinna być refundowana?

Sondaż został przeprowadzony przez agencję Kantar w dniach 26-27 października, w trakcie trwania protestów związanych z bulwersującym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP. Od niemal trzech tygodni nie cichną głosy na temat tego, jakie zmiany powinny zostać wdrożone w polskim prawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

54 procent ankietowanych solidaryzuje się z protestującymi. 22 procent osób popiera aborcję na żądanie, a 11 procent chciałoby całkowitego zakazu terminacji ciąży. Większość badanych - aż 62 procent - dopuszcza ją tylko w określonych przypadkach, które były zawarte w dotychczasowym "kompromisie aborcyjnym".

Taki sam procent Polaków deklaruje się jako zwolennicy pigułek "dzień po". Uważają oni, że antykoncepcja tego typu powinna być dostępna bez recepty. 58 procent respondentów uważa z kolei, że środek powinien być refundowany przez państwo.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Ułatwienie dostępu do środków antykoncepcyjnych "dzień po" - jak wynika z sondażu - jest szczególnie istotne dla osób w przedziale wiekowym 18-24 lata, które zamieszkują duże miasta. Zgadzacie się z ich postulatami?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  2. Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę polityczną
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  7. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News