Rosjanie zadrwili z Macierewicza! Jest ostateczna decyzja ws. Smoleńska

Rosjanie zadrwili z Macierewicza! Jest ostateczna decyzja ws. Smoleńska

Nie takiego rozwiązania sprawy spodziewał się Antoni Macierewicz! Po kilku miesiącach próśb usłyszeliśmy od Rosjan odpowiedź ws. nadesłania rekonstrukcji wraku TU-154M. Podkomisja smoleńska znowu wydaje się bezradna.

Podkomisja smoleńska, z Antonim Macierewiczem w roli przewodniczącego, po raz kolejny ma związane ręce. Wszystko przez zachowanie Rosjan, którzy utrudniają dokładne zbadanie wraku. Podkomisja smoleńska już w marcu ubiegała się o stworzenie dokładnej rekonstrukcji wraku TU-154 przez Rosjan, którzy obecnie są w posiadaniu oryginalnego samolotu. Antoni Macierewicz jednak dopiero po kilku miesiącach otrzymał odpowiedź od naszego wschodniego sąsiada.

Antoni Macierewicz wyśmiany przez Rosjan - nie otrzymamy nawet rekonstrukcji wraku

- Rekonstrukcja samolotu z odłamków, zebranych na miejscu zdarzenia bez ich naruszenia, zmiany ich wyglądu i cech szczególnych jest niemożliwa - napisał Minister Spraw Zagranicznych Rosji w odpowiedzi na prośbę podkomisji. Wiadomość datowana jest na 22 maja 2018 roku, a więc dopiero kilka miesięcy po wysłanym zapytaniu. Jak się jednak okazuje, bez szczegółowej rekonstrukcji wraku ciężko jest podjąć jakiekolwiek dalsze działania w badaniu katastrofy smoleńskiej. - Stanowisko strony rosyjskiej świadczy o złej woli lub absolutnym braku kompetencji w zakresie badania katastrof lotniczych. W sposób oczywisty fachowa rekonstrukcja, zgodna z zaleceniami ICAO, w żaden sposób nie zagraża naruszeniu, zmianie wyglądu i cech szczególnych elementów wraku samolotu. Przeciwnie jest kluczową procedurą pozwalającą na ustalenie przyczyn katastrofy - twierdzą członkowie podkomisji smoleńskiej w komunikacie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wielka afera! Minister właśnie WYLECIAŁ z hukiem z rządu
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI! Rozpędzonym samochodem wjechał w George'a Clooneya!
  3. To jakieś szaleństwo! Rydzyk chce ZAWŁADNĄĆ Unią Europejską
  4. Przywiązana do drzewa suczka 3 dni wyła, prosząc o pomoc. Wtedy zdarzył się cud
Następny artykuł