Cała Europa śmieje się z Macierewicza! Wszystko w rozsypce
Mateusz Wysokiński - 3 Grudnia 2018

Cała Europa śmieje się z Macierewicza! Wszystko w rozsypce

Antoni Macierewicz ma się czego wstydzić. Flagowy projekt byłego ministra obrony okazał się jednym wielkim niewypałem. Eksperci wojskowi z całej Europy śmieją się z niepowodzenia polityka.

Antoni Macierewicz był bez wątpienia jedną z bardziej kontrowersyjnych i budzących emocję postaci rządu Beaty Szydło. Mężczyzna znany z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi nie bał się stawiać odważnych tez w sprawie katastrofy smoleńskiej, a także snuć daleko idących wizji dotyczących polskiej armii. Jednym z ważniejszych pomysłów ówczesnego szefa MON było utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak się okazuje, inwestycja resortu była zupełnie nietrafiona. Eksperci do spraw wojskowości przecierają oczy ze zdziwienia.

Antoni Macierewicz. Wielka klęska byłego ministra

Największą nadzieją byłego ministra w trakcie jego kadencji były Wojska Obrony terytorialnej. Utworzone z polecenia Macierewicza jednostki miały za zadanie wzmocnić siłę ofensywną polskiej armii, a także sprawić, by każda osoba zainteresowana militariami mogła spróbować swojej w obronności kraju. Niestety, ale bardzo reklamowany i dotowany na wielką skalę ze skarbu państwa pomysł okazał się jedną, wielką klapą. Pomimo tego, że sam szef MON wielokrotnie zapewniał, że jego pomysł jest dobry, a zainteresowanie młodych ludzi sprawami polskiej obronności z roku na rok wzrasta. Minister zapewniał ledwie 2 lata temu, że do służby zgłosiło się już ponad 56 tysięcy ochotników. Okazuje się, że słowa ówczesnego ministra były wielkim nadużyciem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
macron_tuskCo za żenada! Zdjęcia, które OŚMIESZYŁY politykówCzytaj dalej

Eksperci śmieją się z Wojsk Obrony Terytorialnej

Według najnowszego zestawienia, z prezentowanej przez Macierewicza "armii 56 tysięcy ochotników" ostało się ledwie 27 tysięcy żołnierzy. Mało tego, odtajnione przez resort obrony dokumenty wskazują, że formacja nigdy nie osiągnęła liczebności, o której tak szumnie sam Macierewicz zapewniał. Jednostka w swoim najlepszym okresie miała zrzeszać 36 tysięcy ochotników, czyli o wiele mniej, niż wskazywały ówczesne dokumenty i wypowiedzi szefa MON. Eksperci wojskowi, jak też opozycjoniści otwarcie śmieją się i oceniają projekt Macierewicza po latach z dosyć dużą pogardą i rezerwą. Żeby tego było mało, program Macierewicza może zostać zupełnie wycofany z funkcjonowania. Resort bezpieczeństwa ma nie mieć pieniędzy ani na kontynuację działań w zakresie obrony terytorialnej, ani na rekrutację nowych członków. Według najnowszych danych Ministerstwa Obrony Narodowej stosowane dotychczas metody szkoleniowe nowych ochotników wymagają wielu lat ćwiczeń, a także wielkich środków finansowych, na które państwo po prostu nie stać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To już przesada! Zobaczcie czego wymagają od ciężarnej Meghan Markle
  2. Koszmarna awantura w rodzinie królewskiej! Święta zrujnowane
  3. Kim jest partner Sylwii Bomby? Tajemnicza postać u boku celebrytki
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Ile zarabia Ewa Farna? Zarobki gwiazdy to kosmos
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News