Antoni Macierewicz
Fot. Facebook/Antoni Macierewicz
Patryk Korzec - 4 Października 2018

Wiemy, kto będzie nowym wiceministrem obrony. To bliski człowiek Macierewicza

Antoni Macierewicz jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Był Szefem SKW, a jeszcze do niedawna ministrem obrony narodowej. Odszedł początkiem roku, lecz wciąż ma wpływ na polską politykę. Wiceministrem obrony zostać ma teraz jego bliski współpracownik. 

Antoni Macierewicz po zwolnieniu stanowiska ministra obrony narodowej przez moment opisywany był w mediach jako gasnąca gwiazda, która zapomnieć może o ponownym pławieniu się w świetle polityki. Okazuje się jednak, że pół roku ciszy w jego sprawie nie oznaczało, że ten przepadł w polityce na dobre. Okazuje się, że Antoni Macierewicz w najbliższym czasie najwyraźniej poszerzy swoje wpływy. Właśnie pojawiła się informacja, że nowym wiceministrem obrony narodowej zostać ma bliski współpracownik Macierewicza.

Antoni Macierewicz obsadza ważne stanowiska swoimi ludźmi?

Jak podaje "Rzeczpospolita", nowym wiceministrem obrony, który zastąpić ma na stanowisku Sebastiana Chwałka, ma zostać Błażej Wojnicz. O mężczyźnie zrobiło się głośno, gdy pełnił funkcję prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej w czasach rządów resortu Antoniego Macierewicza. Polityk swoje stanowisko zawdzięczał w dużej mierze sławnemu już Bartłomiejowi Misiewiczowi, który ze stanowiska szefa gabinetu miał możliwość obsadzania kluczowych stanowisk. Wojnicz funkcję prezesa PGZ pełnił zaledwie rok, do lutego 2018 roku. Z pracą pożegnać się musiał po zmianach w ministerstwie obrony, kiedy to Mariusz Błaszczak przejął pozycję Macierewicza. Teraz polityk zastąpi Chwałkę, który z kolei w ubiegłym tygodniu został prezesem PGZ. Do jego obowiązków należeć będzie modernizacja armii i wojskowej służby zdrowia, sprawować nadzór będzie także wszystkie spółki sektora zbrojeniowego.

Nadchodzi wielki powrót Macierewicza?

Jak podaje informator "Rzeczpospolitej" ze zbrojeniówki, objęcie stanowiska w strefie wpływów przez człowieka Macierewicza wskazywać może na to, że polityk już wkrótce może wrócić do świata wielkiej polityki. Społeczeństwo zresztą już początkiem roku nie mogło uwierzyć, że mężczyzna zgodzi się bez walki na wycofanie go od władzy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
Antoni Macierewicz od samego początku swojej politycznej kariery postrzegany był jako człowiek, który łatwo się nie poddaje. Zasłynął już za czasów Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, gdzie był działaczem opozycji demokratycznej, następnie uczestniczył w zakładaniu Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej "KOR". Dalej pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i podsekretarza stanu w MON. Jego kariera pełna była przewrotów i skandali, niezmiennie jednak mężczyzna pozostawał w wielkim świecie polityki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje prokurator, który zajmował się katastrofą smoleńską. Tragiczna śmierć
  2. Wszyscy Polacy bez wyjątku to kupują. Ceny pójdą w górę o 70%
  3. Zbierali pieniądze na leczenie sparaliżowanego Tomasza Golloba. Przejął je… komornik
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News