Antoni Macierewicz jest bez wątpienia wpływową w polskiej polityce postacią, która wzbudza jednak ogromne kontrowersje. Polityk po raz kolejny znalazł się w centrum ogromnej afery, kiedy okazało się się, że Tomasz Piątek zamierza wydać kolejną książkę o jego życiu. Sprawą zajęli się już prawnicy byłego ministra obrony narodowej.

Antoni Macierewicz pozostaje istotnym członkiem krajowej sceny politycznej już od wielu lat. W nowym, kontrowersyjnym świetle postawiły go jednak jakiś czas temu publikacje Tomasza Piątka, który starał się udowodnić w nich powiązania działacza z rosyjskimi służbami.

Już wkrótce do księgarni trafić ma kolejna książka dziennikarza śledczego, traktująca tym razem o działalności Macierewicza w okresie PRL. Przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej nie czekał więc długo z reakcją i zlecił już swym prawnikom przeanalizowanie treści publikacji.

Czy Antoni Macierewicz współpracował z SB?

– Z dokumentów tych wynika, że Antoni Macierewicz znajdował się pod swoistą ochroną Biura Studiów SB. Była to jednostka, która specjalizowała się w perfidnej dywersji wobec ruchów opozycyjnych. Tworzyła coś na kształt pseudoopozycji, która miała przyciągać przeciwników władzy i zwodzić ich na manowce, pchać w ugodowe lub przesadnie radykalne kierunki, niebędące w stanie zagrozić władzy – opowiedział sam Tomasz Piątek o swej nowej książce, czym wyraźnie rozwścieczył Macierewicza.

Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski, mecenas Andrzej Lew-Mirski zajmie się obroną dobrego imienia swojego klienta w tej sprawie. Doniesienia medialne potwierdził już także sam prawnik.

 

– Potwierdzam, zajmuję się tą książką. Wczoraj podjąłem temat. Wnioski? Nie mogę jeszcze o nich mówić. To na razie wstępne analizy. (…) Antoni Macierewicz prawdopodobnie pozwie autora książki – powiedział Lew-Mirski w krótkim wywiadzie dla WP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

Antoni Macierewicz o książce Tomasza Piątka

Sprawę stanowczo skomentował już także sam Macierewicz. Opinia publiczna coraz częściej pyta jednak, czy polityk nie ma po prostu czegoś do ukrycia, a jego działania wobec zawodowych poczynań Piątka nie stanowią osobliwej zemsty. Były szef MON całkowicie odcina się jednak od podobnych przypuszczeń.

– Najbardziej obrzydliwy w tej książce jest atak na moją żonę. Chamski, brutalny, kłamliwy. Piątek pisze o jakichś wymuszonych kontaktach z SB. Moja żona była zatrzymywana przez SB, brutalnie traktowana. To był kontakt osoby prześladowanej z prześladowcami – powiedział Antoni Macierewicz dziennikarzom Telewizji Republika.

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Patryk Jaki: Największe sekrety kandydata na prezydenta Warszawy ujawnione
  2. Artur Hippe ma kłopoty. Po naszej publikacji zajmują się nim służby
  3. Reakcja Beaty Szydło na wpadkę Jakiego rozbraja! Nikt inny by tego nie zrobił
  4. ZUS zdradził pilnie strzeżony sekret! Wiemy, kiedy najlepiej przejść na emeryturę

Czy uważasz, że Antoni Macierewicz mści się na Tomaszu Piątku?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Zobacz również

ŹRÓDŁOwp.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.