To koniec marzeń Macierewicza. Jego przyszłość legła w gruzach

To koniec marzeń Macierewicza. Jego przyszłość legła w gruzach Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Antoni Macierewicz jeszcze do niedawna pozostawał ministrem obrony narodowej, jednak funkcję tą przejął Mariusz Błaszczak. Przewodniczący tzw. podkomisji smoleńskiej zepchnięty został na boczne tory polityki, jednak ostatnimi czasy powoli zaczyna wracać do łask. To, co stało się teraz, może na dobre zakończyć jego polityczną karierę. 

Antoni Macierewicz od samego początku swojej publicznej działalności wywołuje różnorakie emocje u Polaków. Po odsunięciu go od "wielkiej polityki" próbował różnymi sposobami powrócić na salony, a w ostatnich dniach krążyły nawet plotki, że znów szykowane jest dla niego miejsce w rządzie. Sondaż, który został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" może jednak pokrzyżować plany polityka i zniszczyć jego przyszłą karierę.

Antoni Macierewicz nie wróci do rządu?

Po zdymisjonowaniu go ze stanowiska ministra obrony narodowej, polityk został przewodniczącym tzw. podkomisji smoleńskiej. Podczas jego urodzin prezes PiS powiedział jednak, że "Antoni jeszcze bardzo wiele dla Polski zdziała", co można uznać za jasny sygnał, iż dla Macierewicza przygotowywana jest jakaś posada w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie nic nie jest jednak potwierdzone, a zdecydowana większość Polaków - jak wynika z sondażu - nie chce go ponownie widzieć w rządzie.

Pogrzebane marzenia Macierewicza

Sondaż przeprowadzony przez Instytut badań Pollster dla "Super Expresu" jasno pokazuje, że zdecydowana większość Polaków nie chce, by Macierewicz wrócił do rządu. Na pytanie "Czy Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu?" aż 70% ankietowanych zdecydowanie odpowiedziało "Nie". Zaledwie 9% było na "Tak", a 21% zakreśliło "Trudno powiedzieć". Dobitnie pokazuje to, że marzenie polityka o zdobyciu poparcia w polskim społeczeństwie w najbliższym czasie się nie spełni. Co więcej, zdaniem politologa Rafała Chwedoruka, powierzanie mu obecnych stanowisk, jest raczej "przygotowywaniem go do ostatniego etapu kariery politycznej, a nie do szykowaniem mu wysokiego stanowiska". - Wcale mnie to nie dziwi. Taki jest los polityków wyrazistych, postrzeganych jako radykalni. Wyrazistość taka z drugiej strony gwarantuje sprzeciw większości, ale jednocześnie daje rękojmię wsparcia ze strony aktywnej mniejszości. W żelaznym elektoracie partii Antoni Macierewicz jest politykiem popularnym. Natomiast dla PiS, jako całości taki sondaż to z pewnością wskazówka, żeby – parafrazując klasyka – oszczędnie gospodarować Antonim Macierewiczem i umieszczać go w takich rolach, w których będzie widoczny tylko dla jednego z segmentów opinii publicznej. A to powrotu na wysokie stanowisko nie wróży. Mogę sobie wyobrazić, że rola Macierewicza będzie reprezentatywna, a nie decydencka. Myślę, że raczej chodzi o przygotowywanie go do ostatniego etapu kariery politycznej, a nie szykowanie mu wysokiego stanowiska - powiedział politolog w rozmowie z mediami.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Patryk Jaki zaliczył wpadkę roku. Myślał, że Warszawa jest w Grecji
  2. Taniec z Gwiazdami był dla niej koszmarem?! Szokujące kulisy
  3. „Człowiek PiS-u” kopnął pracownika TVN! Wszystko nagrano
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News