Macierewicz ma poważny problem ze śledztwem ws. Smoleńska. Najważniejsza osoba w komisji rezygnuje po latach

Macierewicz ma poważny problem ze śledztwem ws. Smoleńska. Najważniejsza osoba w komisji rezygnuje po latach Źródło: Flickr.com

Antoni Macierewicz być może nie doczeka się w najbliższym czasie nowych informacji dotyczących śledztwa zajmującego się okolicznościami katastrofy smoleńskiej. Z komisji po wielu latach odeszła jedna z najważniejszych osób, które w niej zasiadają, bliski współpracownik polityka.

Antoni Macierewicz nie mógł w ostatnich miesiącach cieszyć się z postępów śledztwa związanego z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Wszystko przez to, że komisja zajmująca się analizowaniem dowodów i doszukiwaniem się powodów wypadku lotniczego przez jakiś czas zwyczajnie nie funkcjonowała. Informował o tym choćby poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza na Twitterze.

Wygląda na to, że wkrótce możemy spodziewać się ważnych zmian w składzie komisji. Antoni Macierewicz będzie musiał zastanowić się, kim zastąpić osobę, która po wielu latach przestanie zajmować się sprawą. Nie będzie to należało to najprostszych zadań, bowiem na emeryturę przechodzi jeden z najbardziej zaufanych członków komisji. Jest nim Antoni Milkiewicz, mężczyzna, który o wypadkach lotniczych wiedział naprawdę dużo.

Antoni Macierewicz ma spory problem

Informacja o rezygnacji doświadczonego członka komisji spadła na polityka Prawa i Sprawiedliwości jak grom z jasnego nieba. Niewiele na to wskazywało, jednak dowiedzieliśmy się, że Antoni Milkiewicz po wielu latach spędzonych nad wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej przechodzi na emeryturę. Niewykluczone, że poważnie wpłynie to na pracę komisji, której mężczyzna był bardzo ważnym członkiem.

Kim jest Antoni Milkiewicz? To pułkownik, który z uwagi na pracę w polskiej armii miał dużą wiedzę na temat stanu maszyn, które obsługiwały polskich polityków w podróżach zagranicznych. Macierewicz miał go za jednego z najbardziej zaufanych współpracowników. Wojskowy uczestniczył w pracach nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku już od samego początku. Teraz jednak będzie trzeba sobie poradzić bez jego porad.

Antoni Macierewicz szuka następcy pułkownika

Co ciekawe, Milkiewicz był jedną z osób, które podważyły teorię o zamachu na samolot, którym podróżował Lech Kaczyński wraz z małżonką i innymi polskimi politykami. Jego zdaniem, bardziej prawdopodobną przyczyną była usterka maszyny. W listopadzie ubiegłego roku prokuratura ustanowiła go biegłym w sprawie wyjaśniania przyczyn wypadku, jednak doświadczony pułkownik odmówił dokonania śledztwa, przedstawiając dokumentację lekarską potwierdzającą jego zły stan zdrowia.

Jego wniosek o odsunięcie siebie samego od sprawy został przyjęty, w związku z czym komisja musi szukać nowego członka, który dołączy do grupy ludzi zajmujących się sprawą. Przed Antonim Macierewiczem bardzo trudne zadanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

87-letni wojskowy był bardzo ważną postacią w śledztwie. To on odpowiadał za teorię mówiącą o problemach technicznych samolotu, dlatego przez dłuższy czas zajmował się znalezieniem dowodów na potwierdzenie swojego zdania. Niewykluczone, że po przejściu na emeryturę będzie pomagał w innej roli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda TVN w dzieciństwie była prześladowana przez swoją wiarę. "Dzieci straszyły mnie księdzem i piekłem"
  2. Anna Mucha zszokowała wszystkich swoim wyglądem. Nie można oderwać od niej oczu!
  3. Owsiak zmieszał z błotem TVP. Setki tysięcy Polaków usłyszały prawdę
  4. Kobieta przyznała się na spowiedzi do zdrady męża. Reakcja "księdza" wyrywa z butów
  5. Obowiązkowa wymiana prawa jazdy dotknie każdego. Musimy być przygotowani na koszty

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News