macierewicz
Fot. YouTube/Gazeta.pl
Mikołaj Pilecki - 24 Grudnia 2018

Macierewicz prześladowany. Piekło byłego szefa MON

Antoni Macierewicz w polskiej polityce funkcjonuje już od 50 lat. Po 1968 roku znalazł się na celowniku Służby Bezpieczeństwa, a represje wobec niego kontynuowano aż do końca PRL. Zdaniem pisarza Tomasza Piątka nie wszystko jest tak jasne, jakby chciał tego sam były szef MON.

Antoni Macierewicz szczyci się prześladowaniami, które znosił jako działacz opozycji antykomunistycznej PRL. Swoją działalność rozpoczął jako student Uniwersytetu Warszawskiego w związku ze słynną decyzją komunistycznych władz o zdjęciu z desek Teatru Narodowego "Dziadów". Późniejszy minister został w tamtym czasie zawieszony w prawach studenta i aresztowany. Według Andrzeja Friszke z IPN (był szefem jego Rady do 2016 roku) podczas osadzenia miał donieść na kolegów i koleżanki zaangażowanych w działalność antyrządową. Zapowiedziany ze strony Macierewicza pozew w tej sprawie nigdy nie doszedł do skutku. To także wtedy zdaniem przeciwnych politykowi historyków rozpoczęła się jego stała współpraca z wywiadem PRL, a później także ZSRR i Federacji Rosyjskiej. Głównym prześladowcą Macierewicza jest w tej kwestii Tomasz Piątek.

Antoni Macierewicz prześladowany za swoja działalność

Piątek już w tamtym roku zaszokował swoją książką pt. "Macierewicz i jego tajemnice" nakreślił całą mapę powiązań szefa komisji smoleńskiej z sowieckim i rosyjskim wywiadem. Współpraca z GRU miała zaowocować wieloma korzystnymi dla Moskwy wydarzeniami jak m.in. rozwiązanie WSI i ujawnienie jej agentów. To poskutkowało z kolei odebraniem Polsce jakiejkolwiek broni w walce z obcą działalnością agenturalną. W skrajnych przypadkach doprowadziło także do śmierci polskich żołnierzy na zagranicznych misjach, którzy operowali we wrogim terenie bez jakichkolwiek własnych informacji wywiadowczych, o czym mówił przed swoją tajemniczą śmiercią gen. Sławomir Petelicki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Teraz Piątek uderzył w Macierewicza ze zdwojoną siłą w związku z wydaniem kolejnej książki. Mająca demaskować byłego szefa MON publikacja o tytule "Macierewicz. Jak to się stało", stawia tezę, że polityk i przychylni mu historycy kłamią w sprawie jego internowania i rzekomej ucieczki z ośrodka odosobnienia.

Czy wiceprezes PiS przez te wszystkie lata kłamał?

Tomasz Piątek w jednym z fragmentów książki podejmuje temat internowania Macierewicza, które rozpoczęło się 13 grudnia 1981 roku (w noc wprowadzenia stanu wojennego przez WRON), a według dokumentów bezpieki i Milicji Obywatelskiej zakończyło się po 10 miesiącach. Z przytoczonych przez Piątka cytatów jasno wynika, że internowanie zakończono decyzją władz. Co ciekawe Macierewicz utrzymuje, że z ośrodka odosobnienia w Nowym Łupkowie uciekł z pomocą zaprzyjaźnionych osób i przy nieuwadze strażnika, który pilnował go podczas wizyty u dentysty. Doniesienia o ucieczce podtrzymuje wielu działaczy związanych z Macierewiczem, lecz podawane przez nich daty nie pokrywają się ze sobą. Ponadto Tomasz Piątek utrzymuje, iż Antoni Macierewicz ukrywał się, jak sam utrzymuje, ale dlatego, iż upozorował, że jest poszukiwany, a w rzeczywistości miał być dawno zwolniony przez samą SB. To z kolei toruje drogę podejrzeniom, że faktycznie współpracował z władzą, szczególnie że był członkiem KOR, czyli organizacji uznawanej wówczas za przestępczą.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  2. Andrzej Duda postradał rozum? W PiS huczy od plotek
  3. Jackowski przeraził Polaków. Powiedział, kto wygra wybory
  4. Wellman o aborcji. Można się zdziwić
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
ZAMIANA
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: tokfm.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News