Antoni Macierewicz miał wypadek. Kierowcy postawiono już zarzuty

Antoni Macierewicz miał wypadek. Kierowcy postawiono już zarzuty Źródło: Fot. YouTube/FAKT24.PL

Na początku zeszłego roku kolumna rządowych limuzyn uległa karambolowi w drodze z Torunia do Warszawy. W jednym z aut znajdował się ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Po miesiącach śledztwa sprawa nabiera tempa.

25 stycznia szef MON bawił w Toruniu, gdzie uczestniczył w sympozjum organizowanym przez o. Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam. By zdążyć na imprezę w Warszawie, na której nagrodę miał otrzymać Jarosław Kaczyński, potrzebna była zwiększona prędkość. Kolumna starała się dojechać do stolicy jak najszybciej. Nagle jedna z limuzyn Żandarmerii Wojskowej gwałtownie zahamowała. Druga z limuzyn dała radę zatrzymać się i uniknąć zderzenia. Ostatni z samochodów nie dał jednak rady tego dokonać i uderzył w samochód z Macierewiczem. Sprawa trafiła do prokuratury, gdzie jest obecnie rozpatrywana. Kulisy śledztwa są jeszcze bardziej komiczne niż cała seria rządowych stłuczek, których częścią było właśnie opisywanie zdarzenie.

Antoni Macierewicz przewożony bez uprawnień

Badający sprawę śledczy postawili zarzuty prowadzącemu trzeciego samochodu Grzegorzowi G. Ustalono, że kierowca Macierewicza zatrzymał się na czas, sprawcą karambolu był trzeci samochód. Na tym jednak sprawa się nie kończy, odkryto bowiem, że zaufany szofer szefa MON, Kazimierz Bartosik bezprawnie wykonywał polecenia, które dawał mu Antoni Macierewicz. To wszystko, dlatego że nie posiadał uprawnień, które pozwalałyby mu prowadzenie pojazdu będącego częścią wojskowej kolumny. Bartosik miał nie być przeszkolony w tym zakresie oraz nie posiadać uprawnień do kierowania limuzyną należącą do ministerstwa. Dodatkowo Onet donosi, że kierowca nie posiadał potrzebnych badań psychologicznych i fizycznych, które wynikają z wprowadzonych w 2016 roku nowych przepisów. Zatrudniony w Służbie Kontrwywiady Wojskowego kierowca zarzeka się natomiast, iż przełożeni poinformowali go, że funkcjonariusze SKW nie podlegali takiemu obowiązkowi. Sprawę bada dział wojskowy Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów.

Co dzieje się z Antonim Macierewiczem?

Macierewicz w rok po wypadku stracił stanowisko szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Stało się w atmosferze skandalu i konfliktu z prezydentem RP oraz doniesień o braku zaufania ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Polityk nie utracił jednak stanowiska wiceszefa PiS. Posłowi powierzono sprawę badania katastrofy smoleńskiej, co robi za pomocą specjalnej komisji MON pod rządami Mariusza Błaszczaka. Wyniki badań komisji podawane są w wątpliwość, a teoria o zamachu nadal nie została odpowiednio udowodniona. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Wassermann będzie klękać?! Upokarzający atak na posłankę PiS
  2. Córka Kaczyńskiej brutalnie zaatakowana. Dziewczynka cierpi, Marta nie potrafi jej pomóc
  3. Prawica w dzikiej furii, Duda zaprosił do siebie oficera WSI! Co tu się dzieje?!
 źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News