Macierewicz wpadł! Przypadkiem ujawniono jego potajemne podróże

Macierewicz wpadł! Przypadkiem ujawniono jego potajemne podróże Źródło: YouTube - Telewizja Republika

Antoni Macierewicz jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych posłów, co sprawia, że każdy jego krok jest uważnie monitorowany przez dziennikarzy. Tym razem ujawnione zostały podróże znanego parlamentarzysty. Możemy doczekać się kolejnego skandalu.

Antoni Macierewicz wielokrotnie wywołuje wielkie poruszenie wśród społeczeństwa za sprawą swoich wypowiedzi, które często bywają bardzo kontrowersyjne. Były działacz opozycji w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a obecny poseł Prawa i Sprawiedliwości nie cieszy się najlepszą opinią wśród obywateli. W najbliższym czasie może się ona jeszcze pogorszyć za sprawą bardzo ważnej wiadomości.

Dziennikarze dotarli do dokumentów, które przedstawiają wszystkie podróże dokonane przez posłów obecnej kadencji Sejmu w ostatnim czasie. Wiadomości te mogą doprowadzić do wielkiego poruszenia wśród obywateli, zwłaszcza, gdy ci zdadzą sobie sprawę z faktu, że wszystkie te wyjazdy sponsorowane są przez podatników. Niektóre z podróży przedstawionych w dokumencie z pewnością mogą zostać uznane za podejrzane.

Antoni Macierewicz podróżował za ocean

Lista przedstawia wszystkie podróże parlamentarzystów w 2018 roku, a więc w bardzo ważnym czasie dla naszego kraju. Wówczas obchodzona była bowiem setna rocznica odzyskania niepodległości, co było przyczyną wielu wojaży zagranicznych. Ich powody były różne, jednak nie zawsze były podawane bezpośrednio. Doprowadziło to do wielu niejasnych sytuacji.

Często były to wyjazdy służbowe, jednak czasami także zwyczajne urlopy. Podane zostały za to kwoty, które przeznaczono na podróże z pieniędzy podatników. Nierzadko są one naprawdę wysokie. Wśród posłów wymienionych w dokumencie znajduje się między innymi Antoni Macierewicz, ale także wielu innych rozpoznawalnych członków polskiego parlamentu.

Dowiadujemy się, że rekordzistką pod względem wydanej kwoty jest Dorota Arciszewska-Mielewczyk z Prawa i Sprawiedliwości, która postanowiła wybrać się na pięć dni do Japonii. Kosztowało to aż 37,7 tysiąca złotych, co jest zdecydowanym rekordem pod względem pojedynczej podróży. Kobieta nie zdecydowała się na zabranie głosu w tej sprawie. 

Antoni Macierewicz wizytował Stany Zjednoczone

Zdecydowanie najwięcej wydaliśmy jednak na podróże Antoniego Macierewicza do Stanów Zjednoczonych. Za oceanem bywał on w zeszłym roku trzy razy, a łączny koszt wszystkich tych wizyt wyniósł aż 66,5 tysiąca złotych. Pojawiły się głosy, że publiczne sponsorowanie wyjazdów posłów nie powinno kosztować aż tyle, a przykład Macierewicza był wymieniany najczęściej. Polityk zdecydowanie wpadł, informacje, które wyciekły na temat jego podróży, wiele osób bardzo denerwują. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polityk Prawa i Sprawiedliwości podróżował do USA aż trzy razy, a niektórzy uważają, że jest to zdecydowanie zbyt dużo i można było uniknąć wydawania tak wysokiej kwoty. Pojawiają się głosy, że każda podróż powinna być dokładnie argumentowana, a jej powody powinny być podawane do wiadomości publicznej tak, by mógł się z nimi zapoznać każdy chętny.

  1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  2. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu
  3. Beata Szydło odchodzi na "przedwczesną emeryturę"? Oficjalny komentarz byłej premier
  4. Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Niektórym jest szczególnie potrzebny
  5. Justyna Żyła po TzG weźmie się do PRACY. Nie uwierzycie jakiej

źródło: Super-Express

Następny artykuł