Ujawniono prawdziwe wydatki Macierewicza. Trzymajcie się krzeseł

Ujawniono prawdziwe wydatki Macierewicza. Trzymajcie się krzeseł

Antoni Macierewicz mimo tego, że nie jest już ministrem obrony narodowej, wciąż pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych, polskich polityków. Chcecie poznać jego wydatki? Lepiej trzymajcie się krzeseł!

Antoni Macierewicz jest postacią niezwykle barwną i wyróżniającą się wieloma cechami na polskiej scenie politycznej. Wiemy, ile i na co wydaje. Zapewniamy, że lepiej się czegoś mocno trzymać, jeśli nie chcecie pospadać z krzeseł. Kilkadziesiąt tysięcy złotych - właśnie tyle idzie z kieszeni podatnika na szczególny przywilej Antoniego Macierewicza. Od lutego poseł korzysta ze służbowej limuzyny z kierowcą, a także ma swojego ochroniarza – funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. To wszystko kosztuje niemało.

Antoni Macierewicz szczególnie chroniony

To wszystko decyzja aktualnego szefa MON, Mariusza Błaszczaka. Opozycja podnosi głosy, że jest ona niezgodna z prawem, mimo to, stała się faktem. Polskie prawo bowiem pozwala korzystać z ochrony i rządowej limuzyny ministrowi przez miesiąc po dymisji. Aby pokryć koszty ochrony potrzeba co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych! – Antoni Macierewicz jest dziś szeregowym posłem i szefem podkomisji smoleńskiej pracującym społecznie. Ochronę Żandarmerii Wojskowej, zgodnie z prawem może mieć tylko minister i podsekretarz stanu. To ewidentne obejście prawa, bezprecedensowa sytuacja – komentował to Tomasz Siemoniak, były minister obrony rządów PO–PSL. Ogólnie temat rządowej ochrony dla Macierewicza wypłynął, kiedy to miała miejsce druga już kolizja drogowa, w której brał udział samochód Żandarmerii Wojskowej z eksministrem obrony narodowej na pokładzie. Politycy opozycji przypominają również, że za czasów jego bycia ministrem, ochrona doprowadzona była do granic absurdu. Antoni Macierewicz jeździł bowiem wtedy w kolumnie pojazdów ochronnych Żandarmerii Wojskowej. Być może po prostu ma on jakieś powody do obaw, w końcu poza rozpoznawalnością, nie cieszy się szczególną sympatią. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Kożuchowska rozbierze się dla Playboya? Jest komentarz
  2. Okupnik zniknęła z mediów na 3 lata. Ostatnio jej życie jest pełne łez
  3. Co się z nią stało?! Elżbieta Dmoch z „2 plus 1” wygląda niepokojąco
  4. Beatę Tyszkiewicz czeka trudny wybór. „Lekarze nie mają złudzeń”
  5. Sekret gwiazdy wychodzi na jaw. Ochroniarz nie zaprzecza, że jest ojcem jej dziecka
Źródło: msn.com Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu