Bez nazwy-1
screen/youtube/TVP Info
Patryk Korzec - 9 Października 2018

Nowe ustalenia o Macierewiczu. Tym razem się nie podniesie

Antoni Macierewicz jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w naszym kraju. Po zrezygnowaniu ze stanowiska ministra obrony narodowej wydawało się, że mężczyzna zniknie ze świata polityki, lecz wciąż jest o nim głośno. Ukazała się nowa książka, w której zawarte są szokujące ustalenia dotyczące polityka.

Antoni Macierewicz swoją polityczną karierę rozpoczął jeszcze w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, kiedy to był działaczem opozycji demokratycznej. Od tamtego czasu stał się jedną z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci na polskiej scenie politycznej. Kojarzą go wszyscy - zarówno obywatele, jak i dziennikarze, polityczni koledzy i opozycja. Jakiś czas temu okazała się już pierwsza książka opisująca polityka, zatytułowana "Macierewicz i jego tajemnice", która w głównej mierze opierała się na danych z Krajowego Rejestru Sądowego. Ukazywała wszystkie powiązania biznesowe i biznesowo-polityczne byłego szefa MON, była również niesamowicie popularna wśród Polaków. Właśnie powstała kolejna książka, którą wiele osób traktuje jako gwóźdź do politycznej trumny Macierewicza.

Antoni Macierewicz pod ochroną SB?

Tomasz Piątek właśnie zakończył prace nad swoją najnowszą książką na temat Antoniego Macierewicza zatytułowaną "Macierewicz. Jak to się stało". Autor zapewnia, że dzieło z pewnością wywoła ciekawość Polaków, niezależnie od ich zamiłowań politycznych. Podaje również, że w dużej mierze dzieło powstało dzięki kilkumiesięcznemu śledztwu w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. - Z dokumentów tych wynika - a jeden z nich stwierdza to wprost! - że Antoni Macierewicz znajdował się pod swoistą ochroną Biura Studiów SB. Była to jednostka, która specjalizowała się w perfidnej dywersji wobec ruchów opozycyjnych. Tworzyła coś na kształt pseudoopozycji, która miała przyciągać przeciwników władzy i zwodzić ich na manowce, pchać w ugodowe lub przesadnie radykalne kierunki, niebędące w stanie zagrozić władzy - powiedział w rozmowie z wp.pl.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej

Koniec politycznej kariery Macierewicza?

Po tym, jak Antoni Macierewicz przestał pełnić funkcję ministra obrony narodowej, politycy oraz obserwatorzy sceny politycznej żywo komentowali przyszłość polityka. Wiele osób nie wierzyło, by miał on w ten sposób zakończyć swoją karierę.   - Już widzę oznaki ogromnego zainteresowania nową książką. Znaczy to, że Antoni Macierewicz nadal jest przedmiotem ciekawości Polaków, a także ich obaw. Pamiętajmy, że choć teraz Macierewicz jest w odstawce, to może wrócić. Miał robić audyt w MON, później mówiło się o posadzie w Najwyższej Izbie Kontroli, ale wywołało to przerażenie w PiS. Koledzy partyjni bali się, że Antoni Macierewicz dostanie do ręki nowe dokumenty, za pomocą których będzie mógł wywierać presję na politycznych przeciwników - komentuje Piątek.ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Patryk Jaki upokorzony przez państwo! Musi się tłumaczyć
  2. Przyłapali Morawieckiego! Wyborcy mu tego nie wybaczą
  3. Międzynarodowy wstyd dla Polski! Tak źle jeszcze nie było
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News