Błaszczak do dymisji? Minister PiS uderza w Macierewicza!

Błaszczak do dymisji? Minister PiS uderza w Macierewicza! Źródło: Fot. Wikipedia

Antoni Macierewicz znalazł się właśnie w bardzo trudnym położeniu. Postawił go w nim jego następca na stanowisku ministra obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Internauci nie mają wątpliwości, że obecny szef resortu w zadziwiający sposób poniżył swego poprzednika.

Konflikt między Macierewiczem i Błaszczakiem trwa od wielu miesięcy. Politycy mieli wejść w skomplikowane relacje, kiedy drugi z wymienionych zastąpił pierwszego na czele Ministerstwa Obrony Narodowej.

Czy Mariusz Błaszczak zostanie zdymisjonowany?

Co ciekawe, awantura między politykami sprawiła nawet, że Błaszczak nie pracował początkowo w głównej siedzibie resortu. Pozostawał w niej bowiem Macierewicz, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej. Jak się jednak okazuje, polityczny konflikt wewnątrz obozu władzy wkroczył właśnie na nowy etap. W jednym z najnowszych wywiadów szef MON odniósł się do plotek, według których miałby zostać zdymisjonowany z obecnej pozycji i przenieść się do Najwyższej Izby Kontroli. Błaszczak zapewnił jednak, że nie podzieli losu Macierewicza w swej politycznej karierze. - Sezon ogórkowy ma swoje prawa i tylko uśmiecham się, gdy słyszę tego rodzaju doniesienia - stwierdził przewrotnie minister.

Antoni Macierewicz vs Mariusz Błaszczak

Co ciekawe, Błaszczak zaprzeczył tym samym doniesieniom, według których Macierewicz miałby już wkrótce przeprowadzić w MON specjalny audyt. Podważył więc kompetencje przeciwnika w tej sprawie, bez wątpienia po raz kolejny mu się narażając. Internauci są obecnie zainteresowani głównie stosunkiem Jarosława Kaczyńskiego do konfliktu między współpracownikami. Prezes Prawa i Sprawiedliwości unika jednak komentarza w tej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zwolennicy opozycji są zrozpaczeni. Z Biedroniem dzieje się coś bardzo złego
  2. Ochroniarz prezydenta ujawnia przerażajace informacje. Chodzi o zamach na Kwaśniewskiego
  3. To oficjalne. Morawiecki wbił gwóźdź do trumny Dudy
  4. Była minister PiS prześladowana przez państwo? Ujawnia szokujące fakty
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News