Błaszczak do dymisji? Minister PiS uderza w Macierewicza!

Błaszczak do dymisji? Minister PiS uderza w Macierewicza! Źródło: Fot. Wikipedia

Antoni Macierewicz znalazł się właśnie w bardzo trudnym położeniu. Postawił go w nim jego następca na stanowisku ministra obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Internauci nie mają wątpliwości, że obecny szef resortu w zadziwiający sposób poniżył swego poprzednika.

Konflikt między Macierewiczem i Błaszczakiem trwa od wielu miesięcy. Politycy mieli wejść w skomplikowane relacje, kiedy drugi z wymienionych zastąpił pierwszego na czele Ministerstwa Obrony Narodowej.

Czy Mariusz Błaszczak zostanie zdymisjonowany?

Co ciekawe, awantura między politykami sprawiła nawet, że Błaszczak nie pracował początkowo w głównej siedzibie resortu. Pozostawał w niej bowiem Macierewicz, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej. Jak się jednak okazuje, polityczny konflikt wewnątrz obozu władzy wkroczył właśnie na nowy etap. W jednym z najnowszych wywiadów szef MON odniósł się do plotek, według których miałby zostać zdymisjonowany z obecnej pozycji i przenieść się do Najwyższej Izby Kontroli. Błaszczak zapewnił jednak, że nie podzieli losu Macierewicza w swej politycznej karierze. - Sezon ogórkowy ma swoje prawa i tylko uśmiecham się, gdy słyszę tego rodzaju doniesienia - stwierdził przewrotnie minister.

Antoni Macierewicz vs Mariusz Błaszczak

Co ciekawe, Błaszczak zaprzeczył tym samym doniesieniom, według których Macierewicz miałby już wkrótce przeprowadzić w MON specjalny audyt. Podważył więc kompetencje przeciwnika w tej sprawie, bez wątpienia po raz kolejny mu się narażając. Internauci są obecnie zainteresowani głównie stosunkiem Jarosława Kaczyńskiego do konfliktu między współpracownikami. Prezes Prawa i Sprawiedliwości unika jednak komentarza w tej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zwolennicy opozycji są zrozpaczeni. Z Biedroniem dzieje się coś bardzo złego
  2. Ochroniarz prezydenta ujawnia przerażajace informacje. Chodzi o zamach na Kwaśniewskiego
  3. To oficjalne. Morawiecki wbił gwóźdź do trumny Dudy
  4. Była minister PiS prześladowana przez państwo? Ujawnia szokujące fakty
Następny artykuł