Jarosław Kaczyński zdecydował się na zadziwiające, bardzo stanowcze kroki. Jak mówi się obecnie w kuluarach, prezes PiS ma nowy pomysł na przyszłość polityka, z którym do niedawna pozostawał ponoć w konflikcie. Czy Antoni Macierewicz już wkrótce wyjedzie z Polski?

O konflikcie byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej z Jarosławem Kaczyńskim mówiło się w mediach bardzo często. Szczególnie głośno zrobiło się o nim wtedy, kiedy Macierewicz został odsunięty od swego rządowego stanowiska i zajął się jedynie koordynacją pracy tzw. podkomisji smoleńskiej.

Antoni Macierewicz znów u boku Kaczyńskiego

Jak się jednak okazuje, kontrowersyjny polityk wraca ponoć do łask prezesa partii rządzącej. Co ciekawe, w ramach ich odrodzonego sojuszu Kaczyński miał przyczynić się do zwolnienia prezesa spółki Energa SA, Arkadiusza Siwko, który objął stanowisko… miesiąc temu.

Siwko pozostawał bowiem ponoć w konflikcie z Macierewiczem po tym, jak obciążył Bartłomieja Misiewicza oraz innych współpracowników byłego szefa MON m.in. przed Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Dlaczego jednak Kaczyński oraz ministrowie z ramienia PiS mieli pójść przewodniczącemu tzw. podkomisji smoleńskiej na rękę?

Zaskakujący pomysł Kaczyńskiego

Odpowiedź okazuje się zaskakująco prosta. Jarosław Kaczyński chce ponoć, aby Antoni Macierewicz już wkrótce kandydował w wyborach do… Parlamentu Europejskiego i wyjechał z Polski.

– Chodzi o to, by w kampanii do parlamentu nie musieć już nikogo chować, a pokazać, że Macierewicz i wielu innych „zużytych” działaczy nie kandydują do Sejmu ani Senatu – powiedział w rozmowie z „Faktem” informator ze środowiska polityków PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ojca Kaczyńskich ujawnia! Szokujące słowa o prezesie PiS

ZOBACZ TAKŻE: Żona b. premiera nie wytrzymała. „Nie płaci alimentów, odebrał mieszkanie”

ZOBACZ TAKŻE: Rząd PiS traci największego sojusznika! Kaczyński zdruzgotany

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Antoni Maciereiwcz
Fot. YouTube.com/Telewizja Republika
Jarosław Kaczyński
Fot. Facebook.com
Antoni Macierewicz
Fot. Flickr

Czy oddałbyś swój głos na Macierewicza w wyborach do Europarlamentu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]


Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka

Zobacz również