Macierewicz mu tego nie odpuści! Jaki zniszczył go dwoma zdaniami

Macierewicz mu tego nie odpuści! Jaki zniszczył go dwoma zdaniami Źródło: fot. youtube.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Antoni Macierewicz jest politykiem, który wpada na nieprawdopodobne pomysły. Być może dlatego, w obawie przed jego nieobliczalną kreatywnością, Prawo i Sprawiedliwość decyduje się wyciszać polityka zawsze przed wyborami parlamentarnymi. Jednak w trakcie kadencji Sejmu, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej nie zwalnia tempa. Tym razem postanowił przypomnieć o jednej ze swoich najbardziej oryginalnych propozycji. 

Antoni Macierewicz lubi zaskakiwać swoimi bardzo pomysłowymi propozycjami. Polityk bardzo często porusza na spotkaniach ze swoimi zwolennikami kwestie, które wydają się być nierealne do zrealizowania. Tym razem Macierewicz postanowił przypomnieć o długo przez siebie zapowiadanej obietnicy.

Antoni Macierewicz chce zlikwidować Pałac Kultury?

Antoni Macierewicz nie raz dawał do zrozumienia, że jego zdaniem w Warszawie nie ma miejsca na Pałac Kultury. Polityk twierdzi, że PKiN jest symbolem rosyjskiego zwierzchnictwa nad Polską i powinien zostać wyburzony. Na spotkaniu z członkami klubów Gazety Polskiej stwierdził, że taki scenariusz może zostać zrealizowany w przypadku wygranej kandydata PiS w wyborach na prezydenta Warszawy. - Jeżeli wygra Patryk Jaki, to ja już Warszawą nie będę musiał się zajmować, ponieważ wszystko zostanie zrealizowane. W miejscu Pałacu Kultury,  przepraszam, symbolu sowieckiej władzy nad Polską, powstanie wreszcie Kolumna Chwały Wojska Polskiego, bo tam ona powinna stać - powiedział były szef Ministerstwa Obrony Narodowej. Macierewicz podkreślił również, że mówi zupełnie serio. Polityk już wcześniej wyraził nadzieję, że kolumna wybudowana na miejscu Pałacu Kultury będzie zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski. - To jest prawdziwy symbol Polski i taki jest związek trwały naszej tradycji, naszego dorobku cywilizacyjnego i naszej wiary - powiedział Antoni Macierewicz już w maju tego roku na antenie TV Trwam. Były minister nie podał jednak żadnych szczegółów odnośnie tego z jakich środków miałaby zostać sfinansowana akcja oraz jaki byłby jej potencjalny koszt.

Patryk Jaki zaprzecza słowom Macierewicza

Na słowa Antoniego Macierewicza błyskawicznie zareagował sztab wyborczy Patryka Jakiego. Oliwer Kubicki, szef sztabu nie krył zaskoczenia słowami byłego ministra. Równocześnie podkreślił, że nie było jakichkolwiek rozmów na ten temat. – To bzdura. Nigdy tak nie mówiłem - skwitował Patryk Jaki. Prawdą jest, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy ma przed wyborami przedstawić swój plan na zagospodarowanie terenów w centrum Warszawy. Jednak sztab wyborczy podkreśla, że nie ma w tych planach ani słowa o ewentualnym wyburzeniu Pałacu Kultury i Nauki.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Lech Wałęsa spotkał się z Dalajlamą. Takiego przywitania nie mógł się spodziewać 
  2. Beata Szydło ujawnia kulisy swojej dymisji. Tak potraktował ją Kaczyński 
  3. Andrzej Duda nie ma łatwo. Skrytykowała go nawet światowej sławy modelka 
Następny artykuł