Prześwietlą przeszłość Antoniego Macierewicza? Zajmie się nim IPN, jest wniosek

Prześwietlą przeszłość Antoniego Macierewicza? Zajmie się nim IPN, jest wniosek Źródło: screen/youtube/TVP Info

Antoni Macierewicz to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków na polskiej scenie. Jego wypowiedzi oburzają miliony, a ostatnio wątpliwości budzi także jego przeszłość. Teraz pojawiły się głosy o ponownym jej prześwietleniu, a do Instytutu Pamięci Narodowej trafił już nawet odpowiedni wniosek w tej sprawie. 

Antoni Macierewicz przez całą swoją karierę w polityce raz po raz wywołuje skandale i doprowadza do ogromnych konfliktów. Po zatrzymaniu jego protegowanego Bartłomieja M. pojawiło się wiele głosów, że był to cios wymierzony w byłego szefa MON. Teraz pojawiła się kolejna informacja, która może poważnie zaszkodzić politykowi. Przeszłość polityka już kilkakrotnie była obiektem głośnych sporów i kontrowersji. Sugerowano mu podjęcie współpracy ze służbami oraz późniejsze działanie na szkodę naszego kraju. Teraz Antoni Macierewicz zostanie ponownie prześwietlony przez IPN, złożono już nawet odpowiedni wniosek.

Antoni Macierewicz ponownie lustrowany przez IPN?

Posłanka Joanna Kluzik-Rostowska reprezentująca Platformę Obywatelską poinformowała, iż partia złożyła wniosek do IPN, w którym domaga się ponownej lustracji byłego szefa MON. Zgodnie z jej słowami w książce Tomasza Piątka "Macierewicz. Jak to się stało" opublikowano dokumenty, o których nie było wiadomo podczas wcześniejszego procesu lustracyjnego. - Wystąpiliśmy do IPN-u o ponowną lustrację Antoniego Macierewicza. Uznaliśmy, że jest to zasadne w świetle dokumentów, które pojawiły się już po lustracji, która była przeprowadzona w 2009 roku - informuje. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Kontrowersje wokół byłego szefa MON

Platformie Obywatelskiej chodzi m.in. o notatkę SB, którą napisał w 1984 roku gen. Zdzisław Sarewicz. Dotyczyła tego, że po tym, jak Antoni Macierewicz uciekł z ośrodka internowania, SUSW nie ścigał go, ani nie podjął żadnych wyraźnych działań, mimo iż jasno określało się, iż Macierewicz "podjął nielegalną działalność". - Według oceny Wydziału Śledczego SUSW, w świetle obecnie obowiązujących przepisów prawa karnego i ogłoszonej ustawy amnestyjnej, nie ma podstaw do jakiegokolwiek ścigania i represjonowania A. Macierewicza - czytamy w notatce opublikowanej w książce Piątka. Dodatkowo Kluzik-Rostowska zwraca również uwagę na inne aspekty, którym dokładnie należałoby się przyjrzeć. Mowa tu przede wszystkim o rzekomym działaniu byłego szefa MON na szkodę polskiej armii. Posłanka zapowiedziała wystąpienie zespołu PO do premiera "o to, aby powtórnie przeprowadzić postępowanie sprawdzające Macierewicza" oraz podkreśliła, że "zapyta, które służby sprawdzały go w 2015 roku".
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Oszałamiająca pensja Małgorzaty Rozenek. To się nie mieści w głowie
  4. Nigdy niewyemitowana żenada. Prowadzącemu „Familiady” aż zrzedła mina, gdy zrozumiał co powiedział
  5. Nagrał, co jego pies potajemnie robi w klozecie. Można się popłakać ze śmiechu
  Źródło: Polsat News Następny artykuł