Co wiemy o życiu rodzinnym byłego szefa MON-u? Antoni Macierewicz chroni prywatności

Co wiemy o życiu rodzinnym byłego szefa MON-u? Antoni Macierewicz chroni prywatności Źródło: youtube.com/TelewizjaRepublika

Antoni Macierewicz - historyk, publicysta, były Minister Obrony Narodowej, który budzi skrajne emocje wśród obywateli Polski. Dzisiaj chcemy go przedstawić w nieco innym świetle, jako głowę rodziny, wzorowego męża i troskliwego ojca. Jak wygląda życie rodzinne polityka? Czy wiemy coś więcej o jego pochodzeniu i korzeniach?

Antoni Macierewicz pochodzenie i wiek polityka

Antoni Macierewicz urodził się 3 sierpnia 1948 roku w Warszawie, ma więc 70 lat. Jest synem Marii z domu Strączyńskiej i Zdzisława Macierewicza. Jego rodzice byli pracownikami naukowymi, ojciec zajmował się chemią, matka - biologią. Małżeństwo miało trójkę dzieci: córkę i dwóch synów. Antoni był najstarszy z rodzeństwa. Historia rodzinna polityka jest dość tragiczna, gdyż ojciec w dwudziestoleciu międzywojennym związany był ze środowiskami chadeckimi i narodowymi. Podczas II wojny światowej działał w podziemiu, jako żołnierz Armii Krajowej, a po jej zakończeniu był bezustannie inwigilowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. W 1949 roku na skutek nacisków naukowiec, według UB, popełnił samobójstwo w swoim laboratorium.

Antoni Macierewicz, jako rozpoznawalny i budzący skrajne emocje parlamentarzysta, musi wiązać się z ryzykiem narażania na ciągłą krytykę oraz plotki na swój temat. Jakiś czas temu wiele mówiło się o prawdopodobnym żydowskim pochodzeniu Macierewicza. Sam mężczyzna kategorycznie ucina nieprawdziwe doniesienia.

 - Nie nosiłem nigdy nazwiska Izaak Singer. Nie nosił takiego nazwiska także nikt z mojej rodziny czy to od strony Ojca, czy Matki. Jak było w XVII wieku - nie wiem, ale za ostatnie 300 lat gwarantuję. W latach 1982-84 ukrywając się, posługiwałem się dowodem osobistym wystawionym na cudze nazwisko. Brzmiało ono jednak inaczej. Przez całe polityczne życie szła w ślad za mną potwarz i oszczerstwo - esbecka metoda zwalczania działalności niepodległościowej. W 1968 roku rozpuszczono plotkę o moim jakoby żydowskim pochodzeniu. Po roku 1993 powrócił wątek żydowski. W Chicago i innych zamieszkanych przez Polonię miastach USA rozpowszechniano ulotki o moim rzekomo żydowskim pochodzeniu stwierdzające, że ochrzciłem się dopiero w czasie internowania w 1982 roku - tłumaczył Macierewicz w jednym z wywiadów.

Antoni Macierewicz żona i córka. Jak wygląda życie prywatne byłego szefa MONu?

Antoni Macierewicz jest żonaty ponad czterdzieści lat z Hanną Nator, która z zawodu jest historykiem, a jej specjalizacją jest archiwistyka. Polityk wielokrotnie podkreślał, jak wielką rolę w jego życiu odgrywa życiowa partnerka.

 - Nie sposób zliczyć trudów, niebezpieczeństw, upokorzeń, jaki zniosła z powodu moich działań. Ją także dotknęły rewizje i więzienia, choć nigdy w działalność polityczną nie była zaangażowana. Jednak nazwisko, mąż i sytuacja, w jakiej Polska się wówczas znajdowała, sprawiły, że w czasie stanu wojennego musiała przesiedzieć w więzieniu pół roku. Nie wiedząc, co dzieje się w tym czasie z jej córką, czteroletnia wówczas Aleksandrą, co dzieje się z jej mężem, co dzieje się z jej rodziną - mówił historyk.

Małżeństwo doczekało się córki. Aleksandra Wesołowska ma obecnie 43 lata. Kobieta z wykształcenia jest biochemikiem i pracuje w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest również założycielką Fundacji Bank Mleka Kobiecego, którego celem jest inicjowanie powstania sieci banków mleka w Polsce. Prywatnie córka Macierewicza jest mężatką z czwórką dzieci.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Zamachy terrorystyczne. Na świecie robi się coraz bardziej niebezpiecznie
  2. Państwa, które zaliczają się do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata
  3. Wzruszający dramat Chce się żyć, ukazuje walkę o prawo do normalnego życia
  4. Syberiada polska. Losy Polaków zesłanych na Syberię podczas II wojny światowej
  5. Pojawił się zwiastun nowego sezonu Stranger Things. Propozycje najlepszych seriali dla młodzieży
Następny artykuł