Macierewicz powinien wrócić do rządu? Zaskakujące wyniki sondażu

Macierewicz powinien wrócić do rządu? Zaskakujące wyniki sondażu Źródło: Flickr/MEDIA WNET

Antoni Macierewicz znowu będzie "na świeczniku" po tym, jak został marszałkiem seniorem. Pojawiły się spekulacje na temat jego powrotu do rządu. Przeprowadzono też w tej sprawie sondaż, którego wyniki są zaskakujące.

Antoni Macierewicz jest niewątpliwie barwną postacią polskiej polityki. Były szef MON zasłynął tym, że nie bał się wyrażać swojego zdania, przez co znacznie zaostrzyły się jego stosunki z prezydentem. Po zmianie premiera na Mateusza Morawieckiego zmieniono również ministra obrony narodowej. Teraz charakterystyczny poseł powraca w nowej roli, pojawiają się także kolejne spekulacje.

Antoni Macierewicz wraca do Sejmu z hukiem. Pojawiły się nowe spekulacje

Na razie nie znamy składu nowego rządu, choć pewniakiem jest Mateusz Morawiecki, który znowu ma zasiąść na fotelu szefa rady ministrów. Wiadomo, że Antoni Macierewicz został wybrany na marszałka seniora, co niejako wyklucza go z możliwości objęcia teki ministra. Jednak pojawiły się spekulacje na temat jego powrotu do MON.

W trakcie swojej władzy w MON, Antoni Macierewicz usłyszał wiele zarzutów od opozycji. Naczelnym argumentem krytyki było zatrudnienie Bartłomieja Misiewicza. Sporo osób podważało kompetencje zatrudnionego przez szefa MON pracownika, nie obyło się również bez słynnej afery. Ponadto na linii pałac prezydencki - MON dochodziło do wielu napięć. Dlatego tekę ministra po Antonim Macierewiczu objął Mariusz Błaszczak.

Polacy oceniają, czy Antoni Macierewicz może wrócić na stanowisko szefa MON

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z pojawiającymi się spekulacjami Super Express zdecydował się na zorganizowanie sondażu, który zbada opinie Polaków na temat powrotu Antoniego Macierewicza. Sprawdzić miał to Instytut Badań Pollster, który wyłonił reprezentatywną próbę 1099 Polaków w wieku 18+ i przy pomocy metod wspomaganych komputerowo przeprowadził ankietę.

Dzisiaj grzeje: 1. Zbigniew Zamachowski wylądował w szpitalu. Jego żona zdaje relację
2. 
Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

Okazało się, że jedynie 11% Polaków stwierdziło, że powrót Antoniego Macierewicza na szefa MON byłoby dobrym pomysłem. Aż 70% badanych sprzeciwiło się takiej koncepcji. Natomiast naprawdę spora grupa Polaków miała w tej kwestii wątpliwości, bo aż 19% zaznaczyło, że nie ma zdania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złagodzenie zakazu handlu. Sklepy mogą być OTWARTE w niedzielę do ustalonej godziny
  2. Przyszła na badanie USG. Lekarz prawie zemdlał, gdy zobaczył, co ma w brzuchu
  3. 63-latka zgwałciła nastolatka. Znaleziono zwłoki jej męża, dalsze ustalenia są straszne
  4. Na pierwszej randce wylądowali w łóżku. Puściły mu wszelkie granice, a to co z nią zrobił sprawia, że włosy stają dęba
  5. Jej córeczka nigdy nie jadła chleba, cukru czy masła. Przez dziwaczną dietę jest najzdrowszym dzieckiem świata

Źródło: Super Express

Następny artykuł