Antoni Macierewicz szczerze o katastrofie smoleńskiej: "Nie ma dnia, bym nie myślał o 10 kwietnia"

Antoni Macierewicz szczerze o katastrofie smoleńskiej: "Nie ma dnia, bym nie myślał o 10 kwietnia" Źródło: Flickr/EU2017EE Estonian Presidency

Antoni Macierewicz ostatnio udzielił wywiadu, w którym zdecydował się na szczerze wyznanie o katastrofie smoleńskiej. Przyznał, że wciąż nie może pogodzić się z tragedią.

Antoni Macierewicz w najbliższym czasie znów będzie się często pojawiał w mediach. Choć mówiło się, że w wyborach był "chowany do szafy" przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, to po tym, jak został wybrany na marszałka seniora, znów znalazł się w centrum uwagi.

Antoni Macierewicz w wywiadzie poruszył wiele tematów, takich jak rola Polski w NATO

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej był ostatnio gościem w programie Michała Rachonia "Jedziemy". Polityk wypowiadał się w nim na temat katastrofy smoleńskiej mowy nienawiści czy uczestnictwa Polski w NATO.

- Żyjemy dzisiaj, a nie przedwczoraj. Dzisiaj ważne jest, by polskie granice były bezpieczne militarnie i by Polska miała gwarancje sojuszów dających niepodległość. Mam nadzieję, że nigdy nie powtórzy się dramat II wojny światowej. Stacjonowanie wojsk NATO to gwarancja, przynajmniej dopóki sami nie stworzymy swojej siły militarnej - mówił Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz nie mógł zakończyć wywiadu bez wspomnienia o Smoleńsku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niedawno nominowany do roli marszałka seniora polityk skomentował również decyzję Donalda Tuska o powrocie do polityki w Polsce. Stwierdził, że były premier wcale nie udzielił wiążącej wypowiedzi, co oznacza, że wciąż istnieje szansa, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Antoni Macierewicz zaznaczył, że przewodniczący rady europejskiej często podejmował decyzje w trakcie przebiegu wydarzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

Jednak czym byłby wywiad z Antonim Macierewiczem bez wspomnienia o Smoleńsku? Gdyby były szef MON kończył rozmowę, przyznał, że nie ma dniach, w którym nie myślałby o katastrofie z 10 kwietnia. Sprawa śmierci polskiej delegacji do Smoleńska, wciąż spędza sen z powiek marszałka seniora.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: Wprost

Następny artykuł