Macierewicz dostał odprawę z MON. Ogromna suma, zwykli ludzie mogą tylko pomarzyć

Macierewicz dostał odprawę z MON. Ogromna suma, zwykli ludzie mogą tylko pomarzyć Źródło: youtube.com/tvrepublika

Antoni Macierewicz dostał niemałą fortunę, Były Minister Obrony Narodowej otrzymał od resortu iście królewską odprawę, o której zwykły pracownik, kończący współpracę z firmą, może pomarzyć. Te cyfry potrafią rozbudzić wyobraźnie.

Antoni Macierewicz, który został usunięty ze stanowiska Ministra Obrony Narodowej, nie mógł żałować decyzji swoich przełożonych o takim ruchu. Mimo straty stanowiska, polityk dostał przeogromną odprawę, która nie dość, że zrekompensowała stratę byłego szefa resortu obrony narodowego, to jeszcze wydatnie zasiliła jego portfel. Jedno jest pewne, każdy mieszkaniec Polski chciałby chociaż przez moment zakosztować takich pieniędzy.

Antoni Macierewicz nie może żałować utraty pracy. Wielka odprawa byłego ministra

Mimo że Antoni Macierewicz od dawna marzył o podjęciu pracy w resorcie wojskowym, to o wiele bardziej wzbogacił się na opuszczeniu go. Odprawa obecnego parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości wyniosła 72,7 tys. zł, o czym sam Macierewicz poinformował w swoim zeznaniu majątkowym zaznaczając, że pieniądze te nie dość, że są odprawą, to jeszcze ekwiwalentem za niewykorzystany urlop, który przysługiwał politykowi, gdy ten znajdował się na rządowym stanowisku.

- Informujemy, że na wykazaną w oświadczeniu byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza kwotę złożyło ze środków MON, złożyło się: wynagrodzenie (od stycznia do kwietnia 2018 r. ) – na podstawie art. 5 ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe (osoby odwołane z kierowniczych stanowisk państwowych oraz osoby, które zaprzestały wykonywania funkcji na tych stanowiskach wskutek upływu kadencji, zachowują, z zastrzeżeniem ust.2, prawo do dotychczasowego wynagrodzenia przez okres: 1) jednego miesiąca – jeżeli funkcję tę pełniły przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące; 2) dwóch miesięcy – jeżeli funkcję tę pełniły przez okres dłuższy niż 3 miesiące i nie dłuższy niż 12 miesięcy; 3) trzech miesięcy – jeżeli funkcję tę pełniły przez okres dłuższy niż 12 miesięcy; a także ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy – łącznie 23 dni - informuje Wirtualną Polskę wydział prasowy MON.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ile zarobił Macierewicz w 2018 roku?

Zeznanie majątkowe polityka prawicy ujawniło dużo ciekawych informacji na temat jego stanu majątkowego. Wiemy, że otrzymał kwotę 100 tysięcy zł wynagrodzenia wynikającego z jego pracy w Sejmie, 37,9 tysiąca złotych emerytury i 1100 złotych z tytułu honorarium.

Ciekawymi zeznaniami majątkowymi mogą pochwalić się także klubowi koledzy polityka. Krystyna Pawłowicz w swojej dokumentacji wykazała brak domu, oszczędności w zagranicznej walucie, a także zdeponowane w sejfie dobro, a Jarosław Kaczyński wykazał dość duży, zastanawiający kredyt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Wiadomości z ostatniej chwili: polska policja podnosi alarm. Morderca na wolności, uważajcie na siebie jest NIEBEZPIECZNY
  4. Załamanie nerwowe niewyobrażalnie zmieniło Rynkowskiego. Teraz legenda polskiej muzyki cierpi
  5. 2 lata temu Polka przestała myć zęby. Efekt? Dziś mówi o nim cały świat
  6. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News