Była o krok od śmierci. Lekarze odmówili jej pomocy, bo była "za gruba".

Była o krok od śmierci. Lekarze odmówili jej pomocy, bo była "za gruba". Źródło: pixabay.com

Anoreksja jest chorobą, która bardzo często jest przez lekarzy bagatelizowana. Nawet pomimo faktu, że istnieją ogólnoświatowe kampanie, które zwracają uwagę na ten powszechny wśród młodzieży i dorosłych problem. Dziewczyna, która cierpiała na anoreksję, nie została przyjęta do szpitala. Wszystko z powodu jej wagi, która była zbyt wysoka na hospitalizację.

Anoreksja jest niejednokrotnie przyczyną śmierci wśród młodych kobiet i mężczyzn, którzy zagładzają się, doprowadzając organizm do skrajnych niedoborów i wykończenia. Obsesja odchudzania spowodowana jest przede wszystkim brakiem akceptacji względem swojego ciała. Bardzo często potrzeba jest pomoc, którą udzielić mogą tylko profesjonaliści.

Anoreksja omal nie zabiła nastolatki. Nie chcieli przyjąć jej do szpitala

Pewna nastolatka, mieszkanka walijskiego Caerphilly, cierpiała na bardzo poważny problem. Czuła się bardzo źle ze swoim ciałem, którego zupełnie nie akceptowała. Było ono dla niej powodem do wstydu. Wiecznie uważała, że jest za gruba, więc nieustannie karała samą siebie poprzez głodówki, które obciążały jej organizm. Głodzony organizm ciągle domagał się jedzenia, którego dziewczyna nie chciała mu dostarczać. W końcu jednak dopadał ją wilczy apetyt, podczas którego potrafiła opróżnić dosłownie całą lodówkę.

To był prawdziwy koszmar. W pewnym momencie dziewczyna zrozumiała, że nie jest w stanie tak dalej żyć. Jest bezsilna wobec swojego zaburzenia. Przyznała sama przed sobą, że choruje na anoreksję i potrzebuje profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej. Postanowiła więc zgłosić się do placówki psychiatrycznej, aby otrzymać wsparcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się jednak, że to niemożliwe. Dlaczego? Ponieważ jej waga jest zbyt duża, aby mogła ona zostać przyjęta na oddział. Według wytycznych szpitala BMI 21-latki powinno wskazywać mniej niż 16. Jej waga wskazywała natomiast, że, choć faktycznie jest mocno wychudzona, to jednak mieści się w "średniej", która nie zagraża jej życiu.

Nikt nie wziął w tej sytuacji pod uwagę stanu psychicznego dziewczyny, która bliska była depresji. Odmowa, którą otrzymała od szpitala, wpłynęła jeszcze bardziej na pogorszenie jej zdrowia. Zaczęła mieć jeszcze większy problem z jedzeniem.

 - Za każdym razem, kiedy coś jem, myślę o tym, że moje BMI jest o wiele za wysokie, i że nie powinnam spożywać aż tylu kalorii. (...) Usłyszałam wiele opinii profesjonalistów, ale nic nie osłabiło tak moich zmagań z jedzeniem i wagą - powiedziała dla "Wales Online".

To był dla 21-latki prawdziwy cios. Obecnie na szczęście jest pod opieką psychoterapeuty, który na bieżąco monitoruje jej stan i pomaga jej w walce o lepsze jutro.

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Internauci: Taniec z gwiazdami jest ustawiony, oto dowody
  4. Szok w DDTVN. "Kobieca pochwa jest siedliskiem demonów"
  5. Co na to Magda Gessler? Początkująca kuchmistrzyni Żyła powiedziała, co o niej myśli
  6. Szostak schudła na tej diecie. Każdy może sobie na nią pozwolić i działa natychmiastowo

 

Źródło: Wprost

Następny artykuł