Grupa hakerów, nazywająca się Anonymous, jest na wojennej ścieżce z ISIS, od czasu gdy terroryści dokonali krwawych zamachów w Paryżu. Teraz internetowi aktywiści próbują uprzykrzyć życie dżihadystom, niszcząc ich ośrodki rekrutacyjne w sieci.

Nie jest tajemnicą, że terroryści z Państwa Islamskiego w dużej mierze docierają do młodych rekrutów przez internet, gdzie mamią ich obietnicą wspaniałego życia w kalifacie. Anonymous postanowili uderzyć w jeden z takich ośrodków i zamienili portal rekrutacyjny w… platformę do reklamowania viagry, czyli leku dla mężczyzn używanego do przezwyciężania zaburzeń erekcji.

Grupa Ghostsec, która jest powiązana z Anonymous, umieściła na stronie odnośniki przekierowujące do sklepu online, w którym można nabyć viagrę oraz inne specyfiki tego typu.

Wcześniej Anonymous zdjęli z sieci 5 tysięcy kont na Twitterze, które miały brać udział w rekrutacji i propagandzie na rzecz ISIS. Pojawiły się jednak głosy, że hakerzy zgłaszali również konta, które nie miały nic wspólnego z terrorystami.

Kim są Anonymous? To internetowa grupa hakerów, których symbolem są maski Guya Fawkesa. To zdecentralizowana drużyna aktywistów walczących z ograniczaniem wolności obywatelskich, korupcją, konsumpcjonizmem, cenzurą, katolicką etyką seksualną, wpływem Kościoła na życie publiczne oraz łamaniem praw zwierząt.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: independent

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.