zalewska
Fot. YouTube/Telewizja Republika
Mikołaj Pilecki - 19 Grudnia 2018

Wskazano następcę Anny Zalewskiej. Ogromne zaskoczenie "To wierny żołnierz PiS"

Anna Zalewska, szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej, może już niedługo stracić swoje stanowisko w resorcie. Nie stanie się to jednak za sprawą dymisji, a odejścia z powodu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jak wygląda przyszłość polskiego szkolnictwa?

Anna Zalewska kieruje MEN od samego początku rządu Zjednoczone Prawicy. Doświadczona posłanka, z zawodu nauczycielka i polonistka, nie cieszy się jednak popularnością wśród środowisk nauczycielskich i rodziców uczniów. Źle wypowiadają się o niej także inni posłowie, którzy uważają ją za symbol indoktrynacji PiS w sferze edukacji i szkolnictwa. Ostro o Zalewskie w rozmowie z NaTemat mówiła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. - Jednak bardzo źle oceniam panią Zalewską i trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś będzie gorszym ministrem. Dlatego wydaje mi się, że ewentualna zmiana nie byłaby na gorsze, pytanie, czy byłaby na lepsze? Cały czas czekam na postawienie na kogoś, kto ma bardziej nowoczesne spojrzenie na szkołę - czytamy.

Gdy Anna Zalewska odejdzie, na jej miejsce prawdopodobnie wejdzie jej obecna zastępczyni

Od dłuższego czasu sporo mówi się o ewentualnej kandydaturze Anny Zalewskiej do Parlamentu Europejskiego. Wybory do unijnego "sejmu" odbędą się pod koniec maja i już dziś wskazuje się na wiceszefową MEN, Marzenę Machałek, jako na jej następczynię.   Również bardzo doświadczona posłanka, która cieszy się lepszą oceną opozycji od swojej szefowej, straciła wiele w oczach nauczycieli, od kiedy zaangażowała się w politykę. - Bardzo się upolityczniła i zmieniła się bardzo. Odeszła od środowiska nauczycielskiego, z którego się wywodzi i dziś nie jest w nim popularna. Nawet gdy kiedyś kandydowała na prezydenta Jeleniej Góry miała bardzo negatywne opinie - powiedziała NaTemat Halina Wieczorek, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w powiecie zielonogórskim.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. Tych memów o niej nie zapomnimyCzytaj dalej

"Wierny żołnierz PiS"

Zdaniem liderki drugiej co do wielkości partii opozycyjnej zmiana Zalewskiej na Machałek nie będzie miała wpływu na kształt polskiej edukacji i ocenę MEN. Katarzyna Lubnauer twierdzi, że Machałek będzie wykonywała wszelkie polecenie prezesa PiS. - Ona jest wiernym żołnierzem PiS-u, typowym oficerem partii. Człowiekiem do bólu realizującym to, co sobie partia założy, bez jakiegoś krytycznego spojrzenia. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To nie jest osoba, która myśli w sposób niezależny. Jest taką lajtową wersją Zalewskiej. Bo nie jest tak bezczelna - powiedziała posłanka. Także zdaniem Hanny Wieczorek, byłaby to zmiana jedynie na papierze. - Oceniając jej działalność, to pani Machałek robi to, co każe pani Zalewska. One mają taki sam punkt widzenia oświaty. W związku z tym jej patrzenie na oświatę jest patrzeniem przez pryzmat pani Zalewskiej. Gdyby została ministrem, w praktyce byłoby jak w powiedzeniu "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" - dodaje szefowa jeleniogórskiego ZNP.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński nie odpuści. Ujawniamy jak przedłuży swoja władzę
  2. Andrzej Duda naprawdę to podpisał! Cała Polska zaniemówiła
  3. Kamil Glik zbeształ publicznie polityka PiS! Internauci mu przyklasnęli
  4. Które psy żyją najdłużej? Najdłużej żyjące rasy
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
ZAMIANA
Elzbieta_II_Featured_1Królowa Elżbieta ma już 92 lata i wciąż zachwyca. Oto sekrety jej długowiecznościCzytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News