Anna Zalewska - niesprawiedliwość.
Screenshot z youtube.com/Radio ZET
Mateusz Nieścierowicz - 29 Maja 2019

Wzburzona nauczycielka nie wytrzymała. "Dostałam 200 zł podwyżki, a Zalewska 20 tysięcy"

Anna Zalewska zdaniem wielu nie sprawdziła się jako minister edukacji narodowej. Efektem sprawowanego przez nią urzędu i podejmowanych w czasie jego trwania decyzji była frustracja nauczycieli, którzy wzięli udział w ogólnopolskim strajku. Teraz Zalewska jedzie do Brukseli, gdzie zasiądzie jako europoseł w PE. Dostała awans i wielką podwyżkę, choć zdaniem internautów zupełnie na nią nie zasługuje.

Anna Zalewska zdobyła wystarczającą liczbę głosów, aby otrzymać mandat europosła. Z tego powodu niedługo wybiera się do Brukseli. Związane jest to oczywiście z olbrzymią podwyżką, którą otrzyma Anna Zalewska - o 99,99% większą niż nauczyciele. Ci nie mogą pogodzić się z wielką niesprawiedliwością, która ich spotkała. O swoim rozgoryczeniu mówią dzisiaj otwarcie, ale nikt ich nie słucha.

.TVN: Po burzach kryzys susz w Polsce będzie ogromny. Już się zaczęłoCzytaj dalej

Anna Zalewska otrzyma ponad 20 tys. podwyżki

Ogólnopolski strajk nauczycieli zaangażował większość polskich szkół, które wzięły w nim udział. Zakończył się dość szybko z powodu jego przedwczesnego zawieszenia tuż przed maturami. Taką decyzję podjął prezes PZN - Sławomir Broniarz.

Strajk był odpowiedzią nauczycieli na rosnące niezadowolenie, które spowodowały niskie zarobki, słabe warunki pracy, a także wiele innych problemów jak choćby zbyt duża ilość materiału, który nauczyciele musieli realizować w bardzo krótkim okresie czasu.

Nauczyciele mieli otrzymać podwyżkę w wysokości tysiąca złotych. Ostatecznie rząd faktycznie obiecał pracownikom oświaty większą pensję, ale będzie o wiele niższa, niż oczekiwania nauczycieli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PolsatPolskie gwiazdy, które są homoseksualne. Na pewno nie wiedziałeś o wszystkich, 7 pozycja wbija w ziemięCzytaj dalej

Niesprawiedliwość oburzyła nauczycieli

Pewna kobieta nie kryła swojego oburzenia z powodu sytuacji, która ma obecnie miejsce. Nauczycielka w krótkim wpisie, który opublikował "Super Express", wyraziła ubolewanie, że Anna Zalewska - odpowiedzialna za to, jak wygląda teraz sytuacja polskich nauczycieli, otrzymała awans w postaci nowej posady w Brukseli. Minister edukacji narodowej otrzyma także nieporównywalnie większą podwyżkę niż nauczyciele. Gdzie w tym wszystkim sprawiedliwość?

- Mandat w Parlamencie Europejskim powinien być nagrodą za zasługi. Tymczasem pani Zalewska ucieknie na lepsze stanowisko, a edukację w Polsce zostawi w rozsypce. Pani minister, tak się nie robi! - grzmi anglistka mieszkająca w stolicy.

Użytkownicy sieci także przyłączyli się do jej apelu. Zastanawiają się, czy ktoś w końcu odmieni los polskich nauczycieli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach!
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. TVN: Po burzach kryzys susz w Polsce będzie ogromny. Już się zaczęło
  5. Małżeństwa miało wcale nie być?! Książę Karol namawiał Williama do odejścia od Kate
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

KomuniaBrak pomysłu na prezent komunijny? Oto 10 sprawdzonych rozwiązańCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News