Anna Zalewska znowu na ostrzu krytyki
Flickr/Kancelaria Premiera
Konrad Karpiuk - 2 Czerwca 2019

Dzieci nie miały dla niej litości. Zalewska ostro skrytykowana przez Sejm dzieci i młodzieży

Anna Zalewska była pod ostrzałem ostrej krytyki ze strony uczniów polskich szkół. Na kolejnym Sejmie dzieci i młodzieży nie szczędzono słów na temat obecnej minister edukacji i jej reform. Uczniowie zdecydowanie nie są zadowoleni.

Anna Zalewska swoją reformą wywołała niemałe kontrowersje w polskim społeczeństwie. Usunięcie gimnazjów i zmiany w podstawie programowej były szeroko komentowane zarówno przez ekspertów, jak i nauczycieli oraz dzieci. Choć tematyka ostatniego Sejmu dzieci i młodzieży była daleka od tematu reformy edukacji, to partycypanci projektu nie mogli odpuścić skomentowania reform Zalewskiej.

The Voice Kids: 16 letnia wokalistka komentuje styl Roksany WęgielPowiało chłodem. Celebrytka stanowczo o tym, jak ubiera się 14-letnia Roksana WęgielCzytaj dalej

Anna Zalewska skrytykowana przez Sejm dzieci i młodzieży

Tegoroczny Sejm dzieci i młodzieży, który odbywał się tradycyjnie w dzień dziecka, a temat przewodni brzmiał "Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji". Jednak rzeczą, która budziła największe dyskusje była reforma edukacji, którą uczniowie najbardziej odczuli na swojej skórze.

- To młodzi są przyszłością naszego Narodu, dlatego wszyscy na czele z najwyższymi władzami w kraju, powinni dziś wsłuchać się w nasz głos! - powiedział licealista, Kuba Janowski.

Najbardziej posady poruszyła wypowiedź uczennicy Pauliny Filipek, która należy do pokolenia, najbardziej odczuwającego na sobie zmiany w systemie edukacji.

- Pragnę najpierw krótko nawiązać do tematu naszej sesji. [...] Szkoły powinny dbać o realizacje podstawy programowej o historii. [...] Są to bardzo ambitne założenia, patrząc na to, jakie środki do realizacji mają na to polskie szkoły. Mimo wielu zapewnień ministerstwa edukacji, że sytuacja jest pod kontrolą, fakty niestety pokazują inaczej [...] Kolejna wypowiedź pani minister. Że fundusze są odpowiednio duże i wszystkie szkoły je otrzymają. Czy 40% tego, o co się prosi, to jest wg pani minister wystarczająco dużo? Bo tyle właśnie otrzymały samorządy na wyposażenie szkół i remonty - powiedziała wzburzona uczennica.

Pokolenie skrzywdzone przez reformę. Wypowiedź pełna goryczy

- Mimo wielu zapewnień ministerstwa edukacji, że sytuacja jest pod kontrolą, fakty niestety pokazują inaczej. Według pani minister, w szkołach jest wystarczająco dużo miejsc dla wszystkich uczniów. Nie dziwi to, bo MEN opiera swoje dane jedynie na 13% liceów. [...] W samej Warszawie z pójścia do liceów będzie musiało zrezygnować 7 tysięcy dzieci. Taka sytuacja będzie miała również w 7 innych województwach. Nie nazwałbym tego niczym innym jak odbieraniem mojemu rocznikowi szansy na dostanie się do wymarzonej szkoły, tylko ze względu na rok, w którym się urodziliśmy - mówiła Filipek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej

Długa wypowiedź uczennicy poruszyła całą salę. Nie dziwi rozgoryczenie młodzieży, która czuje się oszukana przez obecny system.

- Niektórzy z nas muszą przychodzić do szkoły o 7.10 i kończyć zajęcia o 18.30 tylko i wyłącznie ze względu na to, że nie w niej fizycznie miejsca, aby wszyscy uczniowie mieli zajęcia w tym samym czasie. [...] Te dane pokazują jak bardzo uczniowie gimnazjów, klas 7 i 8 zostali dotknięci przez tzw. reformę edukacji. Czy w ten sposób ministerstwo edukacji dba o kształcenie młodego pokolenia polaków - skwitowała z sejmowej mównicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o dzieciach Bronisława Komorowskiego! Nigdy nie zgadniecie, czym zajmują się dzieci byłego prezydenta. Zdębiejecie z wrażenia!
  2. Małgorzata Kożuchowska przekroczyła wszelkie granice. Pokazała coś, czego żaden Polak się nie spodziewał! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co zobaczyli!
  3. Królowa Elżbieta nienawidzi księżnej, chce się jej pozbyć. Doniesienia zagranicznej prasy o rodzinie królewskiej odbierają mowę
  4. Powiało chłodem. 16-letnia celebrytka stanowczo o tym, jak ubiera się 14-letnia Roksana Węgiel
  5. Zenek Martyniuk ma konflikt ze Sławomirem?! Król disco polo jednym zdaniem zrobił porządek
  6. Polsat przekazuje pilny apel polskiej policji. Chodzi o wasze zdrowie, a nawet życie

.Wstrząsające kulisy rozwodu żony Wiśniewskiego. Polacy zostali okłamaniCzytaj dalej

Źródło: Polityczek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News