Żona Szumowskiego była ostatnią Polką, która widziała Matkę Teresę. Święta wypowiedziała wtedy prorocze słowa, dotyczą jej małżeństwa

Żona Szumowskiego była ostatnią Polką, która widziała Matkę Teresę. Święta wypowiedziała wtedy prorocze słowa, dotyczą jej małżeństwa Źródło: East News

Anna Szumowska wraz ze swoim mężem Łukaszem Szumowskim, obecnym ministrem zdrowia, lata temu w młodości udała się do Kalkuty, gdzie razem opiekowali się chorymi. Para była ostatnimi Polakami, którzy spotkali Matkę Teresę przed śmiercią. Przyszła święta powiedziała im kilka słów, proroctwo, które zapamiętali do końca życia.

Anna Szumowska, żona obecnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ma 48 lat i podobnie jak mąż jest wykwalifikowanym lekarzem. Specjalizuje się w anestezjologii, kobieta pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka, stworzyła tam Poradnię Leczenia Bólu. Od wybuchu pandemii koronawirusa minister codziennie pojawia się w mediach, wskutek czego jego życie prywatne również wzbudziło zainteresowanie. Jego postać jest regularnie prześwietlana w mediach. 

Anna Szumowska i jej mąż byli ostatnimi Polakami, którzy spotkali Matkę Teresę, jej słowa były proroctwem

W związku z regularnym pojawianiem się ministra Szumowskiego w mediach od wybuchu pandemii koronawirusa, jego rodzina jest regularnie prześwietlana. Niedawna afera maseczkowa z ministrem w roli głównej była dużym skandalem, pojawił się w niej brat Łukasza Szumowskiego. Od tej pory o ich rodzinie mówi się coraz częściej. Ostatnio zainteresowanie wzbudziła historia miłosna państwa Szumowskich.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Para poznała się w trakcie studiów, podczas których obydwoje studiowali medycynę. Ich pierwsze spotkanie miało rozpocząć się od nieporozumienia. Minister Zdrowia wyznał, że wybuchła pomiędzy nimi sprzeczka o Miłosza oraz Herberta. Niedługo przed ślubem para wybrała się w podróż do Indii. Chcieli tam zobaczyć Kalkutę oraz Matkę Teresę, wówczas nie planowali pracy tam. 

Ostatecznie para trafiła do pierwszego hospicjum, które założyła Matka Teresa, Domu Czystego Serca. Tam zajęli się wolontariatem, wykonywali drobne zabiegi medyczne, podawali posiłki czy myli przebywających tam chorych. Codziennie uczestniczyli również we mszy świętej, a wieczorem chodzili na adorację. Po miesiącu pracy para udała się też w góry, chcieli odpocząć przed powrotem do Polski. Gdy wrócili do Kalkuty, spotkali Matkę Teresę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych

2. Dlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Smutna prawda o życiu gwiazdy

- Jeśli będziecie się razem modlić, będziecie razem - wypowiedziała do pary przyszła święta. Kilka dni po ich powrocie do Polski, Matka Teresa zmarła, co czyni parę ostatnimi Polakami, którzy ją spotkali. słowa, które od niej usłyszeli, zapamiętali do końca życia, a razem pozostają do dziś.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rak, który występuje coraz częściej. "Można mówić o eksplozji zachorowań"
  2. Anna Lewandowska ujawniła, że druga ciąża była wpadką. "Gdy mówiłam prawdę Robertowi, byłam zszokowana"
  3. Niepokojące doniesienia o córce Pawła Królikowskiego. Sytuacja jest poważna, chodzi o zdrowie
  4. Mandat za brak maseczki w aucie osobowym. Nowe zasady już obowiązują, niebywała decyzja ministerstwa
  5. Mężczyzna zamówił posiłek w samolocie. Nie mieści się w głowie, co znalazł na talerzu, odechciewa się jeść
  6. Każdy kto dużo siedzi w domu, powinien jeść suszone grzyby. Też je tak suszysz jak na zdjęciu?

źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News