Anna Przybylska zmarła ponad cztery lata temu, ale o znanej polskiej aktorce wciąż się dużo się mówi i wielokrotnie ją wspomina. Szczególnie wybrzmiewają w jej sprawie słowa siostry aktorki, Agnieszki Kubery. Choć siostry nieraz rywalizowały, w chwili śmiertelnej choroby Przybylskiej wspierały się jak mogły.

Anna Przybylska zmarła po blisko dwuletniej walce z rakiem trzustki. Z jej śmiercią przez długi czas nie mogli pogodzić się fani, bliscy, przyjaciele ze świata show-biznesu. Wspomnienie o Annie Przybylskiej pozostaje silne, m. in. dzięki kolejnym wywiadom z ludźmi, którzy byli blisko aktorki. Tym większego wymiaru nabierają słowa Agnieszki Kubery, starszej o 4,5 roku siostry Przybylskiej.

„Miała wszystko”. Anna Przybylska odeszła za wcześnie

Kobieta zdobyła się w październiku tego roku na szczerą rozmowę z magazynem „Viva”. Zaczęło się od wspomnień z lat dzieciństwa. Starsza siostra miała zupełnie inny charakter. W trudnych chwilach znajdowały jednak nić porozumienia.

Agnieszka Kubera opowiedziała nie tylko o Przybylskiej widzianej i ocenianej oczami siostry.

– Ceniłam ją za to, że była fajną osobą, z lekkością w sposobie bycia, była duszą towarzystwa. Ale jak trzeba było popłakać, to popłakałyśmy. Dla mnie nie było ważne, że zagrała w serialu czy w filmie. Mówiłam: „Ludzie, my o sraczkach, rzygaczkach, ząbkach, kolkach – o dzieciach gadamy. To dla nas ważne” – czytamy na stronie portalu Viva.pl.

Siostra zdała sobie jednak smutną sprawę. W pośpiechu i natłoku spraw codziennych stwierdziła, że tak na dobrą sprawę pamięta Annę Przybylską jedynie z 18 miesięcy jej tragicznej choroby.

Wzruszające słowa siostry

– Koncentrowałam się tylko na tym, jak wyglądała, co jadła i czy w ogóle jadła, czy wzięła lek, za ile wróci ból. Nie myślało się o zakupach, o dzieciach, o niczym – powiedziała „Vivie”.

Siostra Przybylskiej pracowała w gabinecie tomografii komputerowej. Jak wspomina, już wcześniej miała przeczucie, że „coś jej znajdą”. Lekarz, który odczytał z rezonansu wynik, powiedział Przybylskiej:

– Ona obsesyjnie drążyła temat. Jej siostra ją uspokajała. Mówiła „Tu coś jest, ale na razie się nie martw, bo jeśli nawet, to pewnie zmiana łagodna” – wspomina lekarz.

Niestety, po wyjściu aktorki z gabinetu jej siostra otrzymała fatalną diagnozę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna Przybylska w ostatnich dniach życia. Zdjęcia, które opublikowała przed śmiercią

Choroba była początkiem jej końca

Kolejne badania wykazały, że sprawy mają się o wiele gorzej. Aktorka wylądowała na stole operacyjnym. Choroba okazała się jednak początkiem końca.

– Mówiłam: „Anka, bez przesady… Robota, talent, uroda, fajne dzieci i facet. Wszystko jest. To z chorobą sobie nie poradzisz?”. Potem, gdy już wiedzieliśmy, że jest niefajnie, uczepiliśmy się statystyk. „Na bank jesteś w tych dwóch procentach, które dożywają pięciu lat!” – komentuje po latach siostra Anny Przybylskiej.

Aktorce udało się przeżyć 18 miesięcy od pierwszej diagnozy. Fani regularnie wspominają ją w komentarzach. Również pod ostatnim wspomnieniem jej siostry.

– Miała w sobie coś magicznego, kiedy była na ekranie tylko na nią się patrzyło. Przyciągała wzrok. To chyba nie tylko uroda, bo tyle jest innych ładnych kobiet, które mija się obojętnie – pisze jeden z internautów.

– Nie znałam jej, ale mam łzy w oczach czytając ten artykuł i myśląc o niej – skomentował inny użytkownik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Przybylska w ostatnich dniach życia. Zdjęcia, które opublikowała przed śmiercią
  2. Największy gwiazdor TVN ujawnia, co łączyło go z Anną Przybylską. Fani nie mogą uwierzyć
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda

Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]