Grał u boku Anny Przybylskiej, był bożyszczem Polek. Co robi dziś?

Grał u boku Anny Przybylskiej, był bożyszczem Polek. Co robi dziś? Źródło: .

Anna Przybylska spędziła bardzo długi czas na planie serialu, współpracując ze swoim kolegą, Piotrem Szwedesem. Co teraz robi słynny wówczas aktor i jak bardzo się zmienił?

Anna Przybylska grała w "Złotopolskich" Marylkę przez 12 lat. To spora część jej życia. Na planie dane było jej poznać Piotra Szwedesa, który grał tam Tomka Gabriela, jej serialowego męża. Każdy doskonale go pamięta, ale niewielu wie, co robi teraz. Okazuje się, że nie zrezygnował z zawodu aktora.

Anna Przybylska bardzo go doceniała

Na planie serialu udzielał jej wielu przydatnych wskazówek jako doświadczony kolega. W 1992 roku ukończył bowiem szkołę na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W postać Tomka Gabriela wcielał się aż do 2010 roku. Co działo się później?

Propozycje sypały się jak z rękawa

Jeszcze w trakcie grania w "Złotopolskich" otrzymał kontrakty na prowadzenie programów "We Dwoje" czy też "Ciao Darwin". Wziął też udział jako uczestnik w "Jak Oni Śpiewają". W tym samym czasie starał się utrzymać swoje role w teatrach.

Już po zakończeniu roli Tomka Gabriela wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami". Udało mu się wraz z Anną Głogowską zdobyć wysokie, piąte miejsce.

Teatr na zawsze w jego sercu

Aktualnie Szwedes nadal gra w teatrze. Twierdzi, że to "podstawowe miejsce prawdziwego aktora". Jest szczególnie związany z teatrem "Syrena" w Warszawie. Zaczął produkować też własne sztuki, wykorzystując sceniczne doświadczenie. Z powodzeniem jednak przyjmuje kolejne role w serialach. Grywał epizody w takich produkcjach jak "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe", "Hotel 52" oraz "Prawo Agaty". Teraz dołączył do stałej obsady kolejnego serialu. To polsatowska produkcja "W rytmie serca", gdzie otrzymał rolę szefa policji.

Charytatywny działacz obsypywany nagrodami

Piotr Szwedes chętnie wykorzystuje swoją rozpoznawalność do pomocy innym, bardziej potrzebującym ludziom. Już od kilku lat organizuje w rodzinnym Lidzbarku Warmińskim koncerty charytatywne na rzecz tamtejszego szpitala. Cykl nazywa się "Gwiazdozbiór Piotra Szwedesa" i odnosi ogromne sukcesy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Szwedes jest też nagradzany na festiwalach filmowych. W 2018 roku otrzymał dwa znaczące wyróżnienia. Pierwsze to nagroda dla najlepszego aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym w Słupsku, a drugie to nagroda jury na VII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja" odbywającym się w Siedlcach.

Życie prywatne Piotra Szwedesa

Aktor jest szczęśliwie żonaty z Anną Szwedes. Niewiele można się dowiedzieć o ich związku. Jest jedną z niewielu gwiazd, które strzegą domowego ogniska. Urodzony 5 sierpnia 1968 roku Piotr doczekał się trójki dzieci: Martyny, Zuzanny oraz Szymona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Polski aktor próbował ośmieszyć Alicję Bachledę-Curuś. Teraz pożałował
  4. Maryja z tęczową aureolą je banana. Ta grafika to hit w sieci
  5. TVN podał rano wstrząsającą wiadomość o śmierci. Nie żyje twórca kultowego hitu kinowego

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News