Przeraźliwy ból, jadłowstręt, wyniszczenie. Lekarze opisują, jak cierpiała Anna Przybylska

Przeraźliwy ból, jadłowstręt, wyniszczenie. Lekarze opisują, jak cierpiała Anna Przybylska Źródło: Instagram/Anna Przybylska

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 po długiej walce z chorobą nowotworową. Gwiazda cierpiała na raka trzustki, którego początkowo udało się pokonać. Aktorka przechodziła przez ogromnie cierpienia.

Anna Przybylska była prawdziwą gwiazdą polskiego filmu i seriali. Jej telewizyjny debiut to początek serialu "Złotopolscy" w 1998 roku. W jego obsadzie pracowała do 2007 roku, a następnie w latach 2009-2010.

Oprócz tego występowała w innych produkcjach, także tych wyświetlanych na wielkim ekranie. Przybylska cieszyła się ogromną sławą. Oprócz pracy na planie spełniała się jako fotomodelka. Jako pierwsza Polka w latach 2004-2013 współpracowała z marką kosmetyków Astor. Niestety śmierć zbyt wcześnie zabrała niezwykle piękną artystkę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Straszliwe objawy nowotworu Przybylskiej

Rak trzustki jest jednym z nowotworów, które niezwykle trudno wykryć, a jest to możliwe niemalże tylko wtedy, gdy jest już w poważnym stadium rozwoju. Guz często powoduje szybkie przeżuty na inne ograny oraz dodatkowe choroby, jak cukrzyca czy żółtaczka. Ponadto rak trzustki niezwykle szybko się rozwija, dając mało czasu na leczenie chorym. Jest również jednym z najczęściej zabijających. Zajmuje wysokie miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej śmiertelnych nowotworów u obu płci. Najczęściej rak tego arcyważnego organu pojawia się u osób genetycznie do tego uwarunkowanych, nadużywających alkoholu oraz palących papierosy (aż 25 proc. palaczy ma szansę na usłyszenie tragicznej diagnozy).

Choroba wiąże się również z bardzo nieprzyjemnymi objawami. Rozrastający się guz może naciskać na nerwy - w efekcie powoduje ogromne bóle ciała. Dochodzi także do biegunek nudności, wzdęć, jadłowstrętu i szybkiego uczucia sytości. Nieobce rakowi trzustki są także krwawienia z przewodu pokarmowego, utrata masy ciała i ogólne wyniszczenie organizmu. Guz organu bardzo trudno jest wykryć, a diagnoza zwykle pojawia się zbyt późno, by można było się go skutecznie pozbyć.

- Rak trzustki jest jednym z najgorzej rokujących nowotworów. Mniej niż 10 proc. chorych przeżywa rok od momentu rozpoznania choroby. Wynika to przede wszystkim z tego, że diagnozowana jest ona zbyt późno. Położenie trzustki w sąsiedztwie ważnych narządów, na które guz nacieka, często powoduje, że całkowite jego wycięcie dające największe szanse na dłuższe przeżycie jest możliwe zaledwie w jednym na pięć przypadków. Poza tym to jest bardzo przebiegły nowotwór. Jego komórki potrafią opierać się chemioterapii. Dlatego takie leczenie na razie nie poprawia znacznie szans pacjenta na przeżycie - powiedział dr Wojciech Fendler z Zakładu Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w rozmowie z portalem Medonet.pl

Anna Przybylska nie dawała za wygraną

Jedna z ikon polskiej telewizji zachorowała na nowotwór trzustki około sześciu lat temu. W 2013 roku przeszła zabieg usunięcia guza z organu, który zakończył się powodzeniem. Niestety niedługo potem rak powrócił, ostatecznie niszcząc jej ciało. Anna Przybylska nie zamierzała się jednak poddawać i do końca wierzyła, że uda się jej pokonać chorobę. Niestety 5 października 2014 roku zmarła w swoim domu rodzinnym w Gdyni. Jej pogrzeb odbył się cztery dni później na miejscowym cmentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Wczasowicze wstrząśnięci. Nagle z popularnego polskiego jeziora zaczęły wyłaniać się nagrobki
  4. To, co Oliwia Bieniuk powiedziała o zmarłej mamie rozrywa serce. Córka Anny Przybylskiej przeżywa teraz ciężkie chwile
  5. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem
  6. Tak żona Zenka Martyniuka wyglądała na ślubie. Zbieramy szczęki z podłogi
  7. Niestety, nadciągają kataklizmy. W Polsce zrobi się niebezpiecznie, Jackowski przedstawił koszmarną prognozę na wakacje
     

źródło: poradnikzdrowie.pl/medonet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News